Sahibinin Sesi, Ali Kurumahmut'a Şimdi de Devlete Havlıyor

Sahibinin Sesi, Ali Kurumahmut'a Şimdi de Devlete Havlıyor

Bir ata sözümüz vardır. Sahibinin yanındaki it, sahibine yaranmak için fazla havlarmış.

Kendine gazeteci payesi veren, tasması başkasının elinde olan, adının söylenmesi bile gereksiz olan şahıs... Geçtiğimiz gün sahiplerinin isteği doğrultusunda, ağzından salyalar akıtarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Danışması olan Ali Kurumahmut'a olmadık hakaretler yağdırırken, diğer yandan da devlete havlamayı sürdürmüş.

Bu kişiyi havlatan sahiplerinin asıl amacı ise, Kılavuzluk ve Römorkaj Yönetmeliği'dir. Bilindiği gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, uzun yıllardır çözüme kavuşturulmamış Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri Yönetmeliği’ni hazırlayarak 31 Aralık 2018 Tarihli Resmi Gazete Mükerrer Sayısında yayımlamıştı.

Bu yönetmelik doğrultusunda da Türkiye’nin kamu elinde olanlar hariç, tüm Kılavuzluk ve Römorkörcülük sahalarında süresi yıllar önce bitmiş olan teşkilatların izinleri yeniden düzenlendi. Çoğu teşkilat aynı bölgede yeniden görevlendirilirken bazı bölgelerde ise teşkilatlar yer değiştirdi. 

Bu değişimden memnun olmayan iki teşkilat vardı. Bunlardan biri Med Marine, diğeri ise Ambarlı'daki Arpaş isimli kuruluşlardı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na 20'den fazla mahkeme açtığı öne sürülen Med Marine, bilindiği gibi İskenderun Limanın'da Aqua Hercules isimli gemiyi yasa dışı ele geçirmek için bir dizi şeytanlıklar düzenlemiş olup, halen daha mahkemeleri devam etmektedir. 

Med Marine'nin yeni bir dolandırıcılık iddiası ise bize M.D isimli kaptandan geldi. Çok yakında bu kaptanın Med Marine tarafından  40 milyon TL'sini  nasıl dolandırdığını sizlere belgeler ile açıklayacağız.
Diğer kurum olan Arpaş ise, zamanın Denizcilik müsteşar yardımcılığını yapan kişinin kendi firmasına, kendi imzası ile yetki verdiği garabet bir kurumdur.

İşte kurumların yeni yönetmeliğe göre, yeni iş tanımlanmasının baş sorunu Ulaştırma ve Altyapı Bakan Danışmanı olan Ali Kurumahmut'tur.

Bir başka spekülasyonu yapılan konu da  "Türk Boğazları Özelleştirilecek" söylemidir. Bunun için kendini gazeteci diye tanıtan, etrafa havlatılan kişinin sahip olduğu pek çok internet sitesinde de konuyla ilgili yazılar yazdırmış, hatta bazı milletvekillerine de açıklamalar yaptırmıştır.

Bu kişinin yazdıkları ve söylediklerini fazla ciddiye almamak gerek. Zira bir nevi Sülün Osman zihniyetiyle faaliyet gösterirken, yıllarca kendini bazen Türkiye Denizcilik İşletmeleri danışmanı, bazen Kıyı Emniyet Genel Müdürü danışmanı hatta bazen de Bakan Danışmanı olarak tanıttığı bilinmektedir.

Bu kişi hangi kapıya bağlıysa başkalarına havlar. Asıl sorun bunun tasmasını elinde bulunduranlardadır. Bu şahsın sözlerinin ve yazılarının kıymeti harbiyesi yoktur.

                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                           Deniz Ticaret Gazetesi

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık