Size İstanbul’un Beşiktaş ilçesinin deniz kıyısında olduğunu, tarihi ilçe olduğunu, yakın zamada Beşiktaş meydanında kazılarda bulunan tarihi kalıntıları anlatmayacağım.

 

Beşiktaş’ın Ortaköy mahallesinde uzun zamandır ikamet eden bir arkadaşımız deniz kıyısında bulunan Ortaköy Camii’nin etrafında ki ENTEL PAZARI /Sanatçılar Bölümü diye tabir edilen yerden  el emeği ile göz nuru dökerek yaptıkları objeleri satmak için CHP’li BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’na herkese verilen masa kadar yer kiralamak için dilekçe verirler. Dilekçe 2016 yılında eski Beşiktaş Belediye başkanı olan Murat Haznedar zamanında verilir.  Bu arkadaşımıza  2016 senesinden bugüne kadar yazılı olarak hiçbir cevap verilmemiştir.

 

CHP’li BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI, işleme koyacağız deyip dilekçeyi alırlar. Fakat burada önemle belirtmek istediğimiz bir konu daha var. Dilekçe kaydınızı yaptırdıktan sonra bu dilekçe ile ilgili hangi birim ya da hangi kişi görevli asla bilemiyorsunuz ve ulaşamıyorsunuz. Herkes birbirine gönderiyor ve kimse ilgilenmiyor.

 

Arkadaşımız CHP’li BELEDİYE BAŞKANLIĞI’ndan uzun süre cevap gelmemesi üzerine belediyeye gider, dilekçesinin akıbetini sorar.

Aldığı cevap;

‘Maalesef hiç yer yok.’ derler.

Arkadaşımız dört masalık yer olduğunu söyler. ‘Hatta size fotoğraflarını da çekip getireceğim.’ der.

ENTEL PAZARI’na gidip, boş yerlerin fotoğraflarını çekip, belediyeye teslim eder. Kendisine ‘yerinde tetkik ve tespit edip, cevap vereceğiz.’ derler.

Uzun süre geçer, cevap bir türlü gelmez.

Arkadaşımız ENTEL PAZARI’na gidip baktığında tespit edip fotoğrafladığı dört adet boş masa yerinin, başka kişilere verildiğini görür.

CHP’li BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’na da bu yakışır.

Öncelik hakkı Beşiktaş ilçesinde, Ortaköy mahallesinde ikamet eden arkadaşımızda olduğu halde CHP’li BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI herkesin gözü önünde pazardaki masa yerlerini BEŞİKTAŞ ilçesinde ikamet etmeyen, sanatçı olmayan, hazır ürün alıp satan  vatandaşlara vermiştir. Caminin olduğu bölümdeki tezgahların sadece el emeği olması gerektiğini ve bizzat tezgahta satılacak ürünleri tezgah sahiplerinin üretmesi gerektiği söylendiği halde çoğu tezgahda sizlerinde göreceği gibi çin işi objeler ve fabrikasyon objeler hazır olarak alınıp satılmaktadır. Yani kimin adamı varsa tezgahı alır!!! HAKKA İNANMAYAN, HAKKA RİAYET ETMEYEN, HAK, HUKUK TANIMAYAN, İŞ LAFA GELİNCE ÇOK LAF ÜRETEN CHP’li BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’nden ANCAK BU BEKLENİR.

Bu bir iftiradır diyorsan, dilekçesi sureti, tarih, sayı hepsi elimizde. Yok şartlar değişti, boşalan yer var, yer vereceğiz derseniz, durum değişir.

 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
  • Yavuz Yeniçeri
    Yavuz Yeniçeri 25.01.2020

    Maalesef belediyeler böyle. Beşiktaş ilçesi yıllardır halkçı diye kendini lanse eden CHP dedir. Fakat halkla bir ilgisi yoktur. Burası vitrine bakar. Eş dost ayrımı burada da vardır. Para getirici bir durum varsa, özellikle inşaat sektörü sizinle gayet güzel ilgilenirler. On yıl kadar önce Beşiktaş Belediyesi Almanya Erlangen Belediyesi ile kardeş belediye olurken, destekledikleri İzci grubu olmadığı için Almanlar vaz geçip gitmek isterler. Akıllarına ben gelirim. Aradılar nolur gel zorda kaldık diye. Gidip protokole imza attım İzci lideri olarak. Sonrasında hiç bir yardım talebime dönüş olmadı. Oradan gelen İzci grubuna bile yardımcı olmadılar. En son iki sene önce Beşiktaş belediyesinde, hem personel çocuklarına, hem de ilçe halkının çocuklarına yönelik izcilik projesi sundum. Önce biz de böyle bir şey düşünüyorduk dediler. O ona, o ona yolladı. Bıkmadan görüştüm. Detaylı program verdim, yol haritasını gönderdim. Hala dönecekler. Şimdi aynı projeyi CHP’li Sarıyer belediyesine sundum. Başkan dahil dört yardımcısı ile görüştüm. Şimdilik üç aydır bekliyorum

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI Tüm Yazıları >
yukarı çık