A.S.P.
İstanbul
14 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2406.9
 • BIST
  10401.67
 • BTC
  67490.92$
İLANIMIZ-1

QTerminals Antalya, Green Check Altın Seviye Sertifikası’nın Sahibi Oldu

KARAS REKLAM
QTerminals Antalya, Green Check Altın Seviye Sertifikası’nın Sahibi Oldu
Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, çevresel sorunlara yönelik sürdürülebilir çözümler geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği projeleriyle sertifika kazanmaya devam ediyor. Sürdürülebilirlik Akademisi, QTerminals Antalya’yı Green Check Altın Seviye Sertifikası ile ödüllendirdi.

QTerminals Antalya, yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına destek olmak amacıyla küresel ısınma ile mücadeleye destek veriyor. 2019 yılında TSE tarafından, ‘İklim Dostu Kuruluş' sertifikası ile ödüllendirilen QTerminals Antalya, unvanı kazanan ilk liman olmuştu. Sürdürülebilirlik Akademisi, çalışmalarını başarı ile gerçekleştiren QTerminals Antalya’yı, ‘Green Check - Yeşil Kontrol Sertifikası’ kapsamında Altın Ödül’e layık gördü.
 

“Green Check çalışmalarını başarı ile gerçekleştirerek Altın Ödülü kazanmış olduk”

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, tüm faaliyetlerinde çevre ve enerji mevzuatlarına uygun hareket eden ve en iyi standartları benimseyen bir işletme olduklarının altını çizerek, “İş süreçlerimizde çevresel etkileri minimuma indirmenin ve doğal kaynakları korumanın yollarını arıyoruz” ifadelerini kullandı. 

QTerminals Antalya’nın hayata geçirdiği uygulamalar sayesinde, bu alandaki önemli sertifikaları almayı başardığını vurgulayan Sert, “Liman sektörüne özgü bir çevre yönetim standardı olan PERS’e tam uyum sağlayarak çevre yönetim çalışmalarımızı kanıtladığımız ECOPORTS PERS Sertifikası, çevresel etkileri en iyi şekilde yönettiğimizin ve operasyonlarımızda enerji verimliliğini sağladığımızın kanıtı olan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve ISO 14064 Sera Gazı Envanteri Yönetimi sertifikaları, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan ve 2020 yılında kriterlere tam uyum sağlanarak kazandığımız “Sıfır Atık Belgesi”nin sahibiyiz" dedi. 

QTerminals Antalya’nın kıyı ve denizlerin korunması amacıyla kurulan TURMEPA’nın da destekçisi olduğunu hatırlatan Sert, “TSE’den 2019 yılında aldığımız “İklim Dostu Kuruluş” unvanımızı koruyarak, geçen yıl itibariyla belgemizi de yenilemiş olduk. Çevremizi korumaya yönelik adımlar atmaya devam ediyoruz. QTerminals Antalya, Bureau Veritas tarafından bir ödüle daha layık görülmüş oldu. Green Check çalışmalarını başarı ile gerçekleştirerek Altın Ödül’ü kazanmış olduk. QTerminals Antalya olarak çevre, iklim, yenilenebilir enerji çalışmalarına devam edeceğiz” dedi. 

 

 

HABER GÖNDER

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!