Kurban Bayramı
parcababa-erce
İstanbul
17 Haziran, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2406.9
 • BIST
  10401.67
 • BTC
  67490.92$
İLANIMIZ-1

Türk Loydu Paris MoU’da Yüksek Performansını Devam Ettiriyor

KARAS REKLAM
Türk Loydu Paris MoU’da Yüksek Performansını Devam Ettiriyor
Türk Loydu, Paris MoU tarafından açıklanan Klas Kuruluşları Performans Tablosunda “Yüksek Performans” başarısını sürdürdü. Türk Loydu, son 16 yıldır kesintisiz yer aldığı ve gediklisi olduğu yüksek performanslı klas kuruluşları kategorisinde 10. sıradaki yerini korudu.

Türk Loydu, Paris MoU tarafından açıklanan Klas Kuruluşları Performans Tablosunda “Yüksek Performans” başarısını sürdürdü. Türk Loydu, son 16 yıldır kesintisiz yer aldığı ve gediklisi olduğu yüksek performanslı klas kuruluşları kategorisinde 10. sıradaki yerini korudu.

Liman Devleti Kontrolü Bölgesel İşbirliklerinden en eskisi ve en önemlisi olan Paris Memorandum of Understanding on Port State Control (Paris MoU), her yıl yayınladığı ve uluslararası denizcilik sektörü ve klas kuruluşları için en önemli performans göstergelerinden olan “Tanınmış Kuruluşları” ve “Bayrak Devletleri” performans tablolarını güncelledi. Paris MoU tarafından hazırlanan ve 1 Temmuz 2022’den itibaren geçerli olacak olan tablolara göre, Türk Loydu son 16 yıldır olduğu gibi bir kez daha tüm klasların yer almak için çabaladığı “Yüksek Performans / High Performans” kuruluşlar kısmında 10. sırada yerini aldığı açıklandı.

Birçok tanınmış klas kuruluşunu geride bırakan Türk Loydu, bu performansı ile Türk Bayrağının Paris MoU Beyaz Bayrak listesindeki yerinin üst sıralara yükselmesine önemli katkı sağlamış oldu.

Paris MoU tarafından güncellenen Bayrak Devletleri performans tablosunda ise Türk bayrağı rekor derecede performans göstererek beyaz liste kategorisinde16. sıradan 8. sıraya yükseldi. Filosunda en çok Türk bayraklı gemiyi klaslayan kuruluş olan Türk Loydu, Türk Bayrağının Paris MoU Beyaz Bayrak listesindeki yerinin üst sıralara yükselmesine önemli katkı sağlamış oldu.

Türk Loydu’nun Paris MoU başarısı hakkında bir açıklama yapan Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu; “Açıklanan sonuçlar ile PSC faaliyetleri kapsamında, Türk Loydu’nun önemli hedeflerinden olan “Paris MoU Yüksek Performans Seviyesinin Korunması” hedefi bir kez daha başarılmıştır. Bu başarının kurum içinde uzun süredir sürdürülen özverili ve disiplinli çalışmaların doğal bir sonucu olduğunun altını çizmek isteriz. Uluslararası platformlarda milli bir kuruluş olarak başarılı sonuçlar almanın ve yaptığımız çalışmalar ile Türk bayrağının beyaz listede yer almasına ve daha da yükselmesine katkı sağlayabiliyor olmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Türk Loydu’na destek veren başta Denizcilik Genel Müdürlüğü olmak üzere tüm kuruluşlar ile Türk armatör ve işletmecilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Liman Devleti Denetimleri Nedir?

Liman Devleti Denetimleri (PSC), geminin ve ekipmanının durumunun uluslararası düzenlemelere uygun olduğunu ve geminin bu kurallara uygun olarak işletildiğini denetlemek için yapılan, ulusal limanlardaki yabancı gemilerin denetlenmesi uygulamasıdır. Liman Devleti Denetimleri, emniyet, güvenlik ve çevre açısından standart altı deniz taşımacılığı ile mücadelede önemli bir role sahiptir. Liman Devleti Denetimlerinde hedef, standart altı çalışan gemileri belirleyerek, deniz taşımacılığının uluslararası kurallara uygun olarak devam etmesini sağlamaktır.

Türk Loydu’nun Paris MoU tarafından “Yüksek Performans” olarak duyurulması ve liman devleti kontrolleri konusunda sahip olduğu tecrübe ve uzmanlık sonucunda, Türk Loydu filosunda bulunan gemiler, Paris MoU üyesi ülkelerin limanlarında daha az denetlenmektedir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!