A.S.P.
parcababa-erce
İstanbul
22 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2406.9
 • BIST
  10401.67
 • BTC
  67490.92$
İLANIMIZ-1

Uzmar, Kurtarma-13 Römorkörü'nü Teslim Ediyor

KARAS REKLAM
Uzmar, Kurtarma-13 Römorkörü'nü Teslim Ediyor
UZMAR Tersanesi tarafından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü için inşa edilen Kurtarma-13 Römorkörü teslim ediliyor.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün 165 yıllık denizcilik bilgi, birikim ve tecrübesinin UZMAR’ın yüksek mühendislik kabiliyeti ile bir araya geldiği Kurtarma-13 Römorkörü 10 ay gibi rekor bir sürede tamamlanarak göreve hazır hale geldi.

29 Nisan Perşembe günü Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul’da düzenlenen törenle, geçici kabul protokolü Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar ile UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ arasında imzalandı.

İmza töreni pandemi koşulları göz önünde bulundurularak, KEGM Kabul Heyeti üyeleri ve UZMAR Tersanesi’nden yetkililerin sınırlı sayıda katılımıyla gerçekleşti.

UZMAR Tersanesi tarafından Türk Boğazları'ndaki emniyetin arttırılması, can ve mal güvenliğinin sağlanması için geliştirilen Kurtarma-13 römorkörü, dünya klasmanında sınıfının en yüksek denizcilik ve manevra performansına sahip.

Protokol imzasının ardından konuşan Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, projede emeği geçen KEGM ve UZMAR Tersanesi ekiplerine teşekkür etti. Kurtarma-13 ve Kurtarma-14 Römorkörleri inşa projesinin bugüne kadar en memnun kaldıkları projelerden biri olduğunu belirten Genel Müdür Durmuş Ünüvar, gelecekte UZMAR ile işbirliklerinin devam etmesini dilediklerini, Kurtarma-14 Römorkörünün de teslimi ile birlikte Kıyı Emniyeti filosunun dünya standartlarında, üstün denizcilik kabiliyetlerine sahip römorkörlere sahip olacaklarını ekledi. Öncelikli görevlerinin Türk Denizlerinde yaşanabilecek kaza ve tehlikelere hazırlıklı olmak olduğunu söyleyen Durmuş Ünüvar, acil müdahale kabiliyetleri ile denizlerimizde emniyeti sağlama noktasında Kıyı Emniyeti filosuna yaptıkları bu katkının önemine değindi.

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ yaptığı konuşmada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın en değerli kurumlarından olan KEGM için böylesine önemli bir projeyi gerçekleştirebilmiş olmaktan gurur duyduklarını, bu projenin kendileri için bir prestij projesi olduğunu belirtti. UZMAR’ın iki kardeş römorkörün tesliminden sonra da ömür boyu destek hizmetleri kapsamında KEGM’nün her zaman yanında olacaklarını ekleyen A. Noyan Altuğ, RAstar 3200W serisi römorkörlerin yapımında dünya çapındaki uzmanlıklarını KEGM projesinde daha da ileriye taşıdıklarını, denizcilik kabiliyetleri ve donanımları en yüksek standartlarda olan bu römorkörlerin denizlerimizin güvenliğini en iyi şekilde sağlayacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

UZMAR Tersanesi’nde test ve tecrübelerine başlanan kardeş römorkör Kurtarma-14 ile birlikte Kurtarma-13, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Türk Boğazları’nın emniyetini sağlanmasında önemli görevler üstleniyor olacaklar.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!