A.S.P.
İstanbul
14 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2406.9
 • BIST
  10401.67
 • BTC
  67490.92$
İLANIMIZ-1

Polisan'ın Yurt Dışı İştiraki Polisan Hellas’ın Ülke Müdürü Çağdaş Saygı’ya Yeni Görev

KARAS REKLAM
Polisan'ın Yurt Dışı İştiraki Polisan Hellas’ın Ülke Müdürü Çağdaş Saygı’ya Yeni Görev
Polisan Holding, grubun en eski iştiraklerinden Polisan Kimya’nın yönetiminde değişikliğe gitti. 14 yıldır holdingde çeşitli görevlerde bulunan, son olarak grubun Yunanistan’daki iştirakini yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın başına getirildi.

Polisan Holding, grubun en eski iştiraklerinden Polisan Kimya’nın yönetiminde değişikliğe gitti. 14 yıldır holdingde çeşitli görevlerde bulunan, son olarak grubun Yunanistan’daki iştirakini yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın başına getirildi. 20 Haziran itibariyle genel müdürlük görevine başlayan Çağdaş Saygı, şirketin ‘kapasite arttırımı, yeni ürün yatırımları ve ihracat odaklı büyümeden’ oluşan 2025 stratejisini yürütecek. 

 Boya, kimya ve liman işletmeciliği alanındaki yatırımlarıyla dikkat çeken ve yarım asrı aşkın bir süredir Türkiye ekonomisine değer katan Polisan Holding, grubun en eski şirketi olan Polisan Kimya’nın yönetiminde değişikliğe gitti. Holding, formaldehit ve reçineleri ürün grubunda Türkiye’nin en önemli üreticisi olan Polisan Kimya’nın genel müdürlüğüne grup içinden önemli bir ismi getirdi. Holdingde 14 yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak grubun Yunanistan’daki fabrikası, Polisan Hellas’ı yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın yeni genel müdürü oldu. Balkanların tek granül pet üreticisi olan ve dünyanın önemli markalarına ürün üretimi yapan Polisan Hellas’ta başarılı bir grafik sergileyen Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın yeni 2025 stratejisini yürütecek. Kapasite arttırımını, yeni ürün çalışmalarını, ihracat ağırlıklı büyümeyi hedefleyen strateji kapsamında Çağdaş Saygı, ilk olarak, 2021 yılında temelleri atılan Endüstri 4.0 tabanlı yeni üretim tesisinin açılışını gerçekleştirecek. Yılın üçüncü yarısında açılması beklenen yeni tesis ile birlikte yıllık 150.000 bin olan formaldehit ve reçineleri üretiminde yüzde 30’luk kapasite arttırımı bekleniyor. 

Polisan Kimya yeni dönemde yeni ürünlere odaklanacak

Polisan Kimya’nın yeni Genel Müdürü Çağdaş Saygı, yaptığı kısa açıklamada 22 kişilik Polisan Kimya Ar-Ge ekibinin de yeni ürünler üzerinde çalıştığını duyurdu. Çağdaş Saygı, şunları kaydetti: “Şu anda Polisan Kimya Ar-Ge Merkezimiz çok yoğun bir mesai ile çalışıyor. Özellikle yalıtım faaliyetlerinde kullanılan taş yünü için bağlayıcı görevi gören, ayrıca mobilya sektörü için stratejik önemde olan fenol reçinesi tarafında katma değeri yüksek yeni ürün çalışmalarımız var. Bu yeni ürünlerimizin üretimini Endüstri 4.0 tabanlı yeni tesisimizle yapmayı planlıyoruz. Raf ömrü uzun, inovatif yönü güçlü, endüstriyel ve endüstriyel olmayan iç mekan panellerine yönelik yeni reçine çözümlerimizde tüm hızıyla devam ediyor. Bütün bunların yanı sıra izolasyon, otomotiv, havacılık, uzay ve savunma sanayilerine yönelik olarak da yalıtan, hafifleten, yapıştıran fonksiyonel çözümlere odaklanmış durumdayız. Polisan Kimya olarak yeni dönemde farklı sektörlere yönelik ürün geliştirmeyi ve portföyümüzü genişletmeyi de hedef olarak önümüze koymuş durumdayız.” 

İhracat yaptıkları ülkeleri “Romanya, Bulgaristan, İtalya, Yunanistan, Kosova, İsrail, Mısır ve Avustralya” olarak sıralayan Çağdaş Saygı, Balkanlar ve Avrupa’yı hedefleyen ihracat çalışmalarına da hız vereceklerini duyurdu.   

 

 

HABER GÖNDER

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!