A.S.P.
parcababa-erce
İstanbul
22 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2406.9
 • BIST
  10401.67
 • BTC
  67490.92$
İLANIMIZ-1

TÜRK LOYDU ve BIAS MÜHENDİSLİK İşbirliğiyle MSC APEX ve MSC NASTRAN Sonlu Elemanlar Modelleme ve Yapısal Analiz Eğitimi

KARAS REKLAM
TÜRK LOYDU ve BIAS MÜHENDİSLİK İşbirliğiyle MSC APEX ve MSC NASTRAN Sonlu Elemanlar Modelleme ve Yapısal Analiz Eğitimi
MSC APEX ve MSC NASTRAN Sonlu Elemanlar Modelleme ve Yapısal Analiz Eğitimi 29-30 Kasım 2022 tarihlerinde TÜRK LOYDU ve BIAS Mühendislik işbirliğiyle genel katılıma açık, yüz yüze eğitim olarak, uygulamalı gerçekleştirildi.

MSC APEX ve MSC NASTRAN Sonlu Elemanlar Modelleme ve Yapısal Analiz Eğitimi 29-30 Kasım 2022 tarihlerinde TÜRK LOYDU ve BIAS Mühendislik işbirliğiyle genel katılıma açık, yüz yüze eğitim olarak, uygulamalı gerçekleştirildi.

Eğitimde; doğrudan ve hızlı modelleme yapılmasına imkan veren, ön işlemcide geçirilen süreyi büyük ölçüde kısaltmayı sağlayan MSC Apex modelleyicisi ile MSC Nastran çözücüsü tümleşik/entegre yapıda birlikte uygulamalı olarak ele alınmaktadır. Eğitim, bilgisayar donanımlı eğitim salonunda uygulamalı olarak yerine getirilmektedir. Yeni dönem planlamalar ile devam edecektir.

TÜRK LOYDU ve BİAS MÜHENDİSLİK iş birliğiyle gerçekleştirilen olan eğitim; havacılık, uzay, gemi inşa, savunma sanayi ve diğer imalata yönelik sanayi alanlarında uygulanan ve gelişen MSC Apex Sonlu Elemanlar Modelleme ve Simülasyon Yazılımı ile MSC Nastran Sonlu Elemanlar Yapısal Analizi Yazılımının bütünleşik olarak kullanımı ve sağladıkları imkanlar üzerine, deneyimli ve uzman eğitmenler tarafından teorik ve uygulamalı bir eğitim olarak verilmektedir. Eğitime tam zamanlı katılım sağlayanlar, eğitimi tamamladıklarına ilişkin sertifika almaktadırlar.

NASA'da geliştirilmeye başlanan MSC Nastran, 40 yılı aşkın bir süredir geliştirilmeye devam etmektedir. Son 40 yılda tasarlanmış neredeyse tüm uzay mekikleri, hava araçları ve taşıtlar MSC Nastran ile analiz edilmiştir. MSC Nastran karmaşık mühendislik işlerinde hızlı ve hassas çözüm sunmak için optimize edilmektedir. Hexagon MI Firmasının geliştirdiği, öğrenme ve uygulama kolaylığı olan MSC Apex uygulaması ise, yapısal analiz öncesi modelleme ve sonrasında simülasyon imkanlarıyla kullanıcı dostu imkanlar sunmaktadır. Hızlı modelleme kabiliyetiyle, aşamalı ve montaj temelinde çözüm yapma ve sonuçları inceleme fırsatı vermektedir.

Eğitim İçeriği:
MSC Nastran ve MSC Apex Genel Bakış
MSC Nastran Girdi/Input ve Çıktı/Output dosyalarının incelenmesi
MSC Apex üzerinden MSC Nastran Girdi/Input ve Çıktı/Output dosyalarının elde edilmesi
Geometrinin Basitleştirilmesi ve Analiz için Hazırlanması
Midsurface çıkarılıp farklı kalınlığa sahip bölgelerin kalınlığının tanıtılması
Sonlu Eleman Ağının (Mesh) Oluşturulması
İzotropik malzeme bilgilerinin tanıtılması
Gerekli bölgeler için MSC Nastran RBE2 ve RBE3 gibi farklı rijit bağlantı elemanlarının kullanılması ve kullanım alanlarının tartışılması
Statik analiz tanımlamalarının yapılarak (Yük ve sınır koşulları) MSC Nastran’da analiz koşturulması
MSC Apex Custom Tools Örnekleri

Kimler katılmalı?
Farklı endüstriyel alanlarda (Gemi ve Açıkdeniz Yapıları, Uzay ve Havacılık, Otomotiv, Savunma, Makina İmalatı, Beyaz Eşya İmalatı, Nükleer Enerji, vb.) MSC Apex ve MSC Nastran yazılımlarını Ar-Ge süreçlerinin gerektirdiği yapısal analiz ihtiyaçlarına yönelik kullanmak isteyen mühendisler.

 

 

 

 

HABER GÖNDER

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!