A.S.P.
parcababa-erce
İstanbul
22 Mayıs, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.21
 • EURO
  34.75
 • ALTIN
  2411.2
 • BIST
  10247.23
 • BTC
  61450.15$
İLANIMIZ-1

UZMAR Aarhus’a Yeni Çevre Dostu Römorkör İnşa Edecek...

KARAS REKLAM
UZMAR Aarhus’a Yeni Çevre Dostu Römorkör İnşa Edecek...
UZMAR ile Danimarka'nın en büyük limanı Aarhus arasındaki römorkör sözleşmesi video konferansla imzalandı.

UZMAR Tersanesi ile Aarhus Limanı arasında 29 Mayıs’ta yapılan video konferansta bir adet RAmparts 3000 serisi yeni inşa römorkör için sözleşme imzalandı.

UZMAR Tersanesi’nin inşa edeceği römorkör, yerini alacağı römorköre kıyasla çok daha çevre dostu ve yüksek verimliliğe sahip.

Aarhus Limanı Müşteri Yöneticisi Nicolai Krøyer, römorkörün Türk tersanesi UZMAR tarafından inşa edileceğini ve projenin hayata geçmesi için UZMAR ile birlikte en iyi çözüm yollarını bulduklarını söyledi.

Krøyer, “Çekme operasyonları, güç ve hassasiyetle ilgilidir ve Aarhus Limanı yeni bir römorköre yatırım planlarken bu parametreler odak noktamız olmuştur. Filomuza katılacak yeni römorkörün özelliklerine karar verirken sürdürülebilirlik de önemli bir rol oynamıştır” dedi.

Tüm gereksinimlerimizi karşılıyor

“UZMAR Tersanesi talep ettiğimiz tüm gereksinimlerimizi karşılıyor” diyen Nicolai Krøyer şunları söyledi :

“RAmparts 3000 serisi römorkörün özellikleri bakımından önemli miktarda CO2 tasarrufu sağlayacak. UZMAR’ın inşa edeceği bu yeni römorkörümüz sadece büyük bir güce sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda yerine getireceği görevlerde eskisine göre çok daha iyi manevra kabiliyeti ve dolayısıyla verimlilik ve hassasiyete sahip olacak. ASD sistemi (Azimuth Stern Drive) sayesinde Aarhus Limanı’na gelen çok büyük gemilere büyük bir hassasiyetle servis verebilecek”

40 yıllık Hermes’in yerine geçecek

2021 yılında teslim edilecek olan yeni römorkör, yerini alacağı 40 yaşındaki römorkör Hermes’ten de çok daha güçlü. Yeni RAmparts 3000 serisi, Hermes’den 20 ton daha fazla, yani 65 ton çekme gücüne sahip olacak. Aarhus Limanı’na, Fi-Fi sistemi donanımı ile teslim edilecek römorkör yangın söndürme operasyonlarında Doğu Jutland İtfaiyesi’ne denizden destek verebilecek.

“İmza projelerimizden olacak”

Bu önemli projede çözüm ortağı olmaktan çok heyecanlı olduklarını ifade eden UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ ise, “Aarhus Limanı için inşa edeceğimiz çevre dostu römorkörün filolarında uzun yıllar hayli etkin ve önemli hizmetlerde bulunacağına ve bizim imza projelerimizden biri olacağına inanıyorum” dedi.

En hızlı inşa rekoru UZMAR’da

UZMAR Tersanesi, “Türkiye’de inşa edilmekte olan en büyük RAL dizaynı römorkör (RAmpage 6000) ve 2019’da teslim ettikleri Kanada’nın ilk IMO TIER III römorkörü (Rastlar 3200W) gibi imza projeleriyle sektörün bilinen lider isimlerinden biri. UZMAR ayrıca “dünyanın en hızlı yeni inşa römorkör teslimi” ödülüne sahip.

Danimarka’nın en büyük konteyner limanı

Aarhus Limanı, Danimarka’nın en büyük konteyner terminali (pazar payı yaklaşık yüzde 65) ve ülkenin en büyük toplu ciro (yaklaşık yüzde 66) ile ülkenin en büyük ticari limanı. Ülkenin ithalat ve ihracat işlemlerinin önemli bir kısmı bu liman üzerinden gerçekleştiriliyor.

AB’nin Avrupa ticareti açısından önemli bir liman olarak tanıdığı Aarhus Limanı, dünyanın bir çok bölgesine bağlantı sağlayan kapsamlı bir rotaya sahip ve ülkenin iki ana limanından biri. Bu özellikleri ile Almanya ve Hollanda’nın ana limanlarının önemli rakiplerinden.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!