Kurban Bayramı
parcababa-erce
İstanbul
17 Haziran, 2024, Pazartesi
  • DOLAR
    32.30
  • EURO
    35.15
  • ALTIN
    2406.9
  • BIST
    10401.67
  • BTC
    67490.92$
İLANIMIZ-1

Denizcilik Sektörünün Uluslararası Buluşması Exposhipping İstanbul Yarın Başlıyor

KARAS REKLAM
Denizcilik Sektörünün Uluslararası Buluşması Exposhipping İstanbul Yarın Başlıyor
Denizcilik Sektörünün Uluslararası Buluşması Exposhipping İstanbul Yarın Başlıyor

Denizcilik sektörünün uluslararası buluşması Expomaritt Exposhipping İstanbul 30 Kasım-03 Aralık tarihleri arasında Viaport Marina Tuzla’da 16’ncı kez ziyarete açılıyor. Fuara bu yıl, 37 ülkeden 180 firma ve 600 marka katılıyor. 2021 yılında Türk sahipli denizcilik filosunu uzun bir aradan sonra kayda değer şekilde büyüten sektör, Expomaritt Exposhipping İstanbul’la büyük anlaşmalara ve yeni işbirliklerine imza atarak ihracat hedeflerine ulaşmaya ve 2022 yılına karlı yeni bir başlangıç yapmaya odaklandı.

Ulusal ve uluslararası denizcilik sektörünün tüm lider kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen sektörün tek fuarı olan Exposhipping İstanbul, 16. Uluslararası Denizcilik Fuar & Konferansı’na sayılı saatler kaldı. Sektör, 30 Kasım - 03 Aralık 2021 tarihlerinde Viaport Marina Tuzla'da gerçekleştirilecek Expomaritt Exposhipping İstanbul’da uluslararası pazarlarla buluşmak için sabırsızlanıyor.

Exposhipping Expomaritt İstanbul, 30 Kasım tarihinde devlet erkanı temsilcileri, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Seven, Informa Turkey Genel Müdürü Atilla Marangozoğlu, sektör temsilcileri ve profesyonellerinin katıldığı resmi açılış töreni ile ziyarete açılacak. Fuarda, ulusal ve uluslararası gemi ve yat inşa, yan sanayi, bakım, onarım ve gemi geri dönüşüm, gemi ekipman, mekanik ve yardımcı donanım, lojistik, liman işletme, gemi donatım ve savunma sanayi firmalarının son teknoloji ürünleri sergilenecek ve tanıtılacak.

Denizcilik sektörünün en büyük oyuncuları Exposhipping Expomaritt İstanbul’da

İMEAK Deniz Ticaret Odası adına Informa Markets tarafından düzenlenen fuarla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Exposhipping Expomaritt İstanbul Fuar Direktörü Esin Aslıhan Göksel, “Odağımıza ihracatı aldık ve sektörü denizcilik sektörünün en büyük oyuncuları ile İstanbul’da buluşturmaya hazırız. Bu yıl pandemi koşullarına rağmen 37 ülkeden 180 firma ve 600 markayı Expomaritt Exposhipping İstanbul’da ağırlıyoruz. Denizcilik sektörünün inşadan bakım ve onarıma, yan sanayiden lojistike kadar tüm alt sektörleriyle çok hareketli olduğu bu dönemde uluslararası pazarların kapısını sonuna kadar açan Exposhipping Expomaritt İstanbul’u düzenliyor olmanın heyecanı içindeyiz. Almanya, İngiltere, Danimarka, Norveç, Hollanda, AB, Çin, Güney Kore, İtalya ve İspanya gibi sektörün önemli pazarlarından katılımcılarımız var. Viaport Marina Tuzla’da yapılan fuarımızın konumu sayesinde ziyaretçilerimize her yıl olduğu gibi fuar alanı dışında tersane ziyaretleri düzenleyerek Türk Gemi İnşa Sanayi’nin üretim gücü ve kalitesini sahada deneyimleme fırsatı da sunuyoruz.” dedi.

 

En yeni teknolojik gelişmeler ve ürünler Marine Talks’ta konuşulacak

Exposhipping İstanbul, 16. Uluslararası Denizcilik Fuar & Konferansı, denizcilik sektörünün ufkunu genişletecek etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Fuar katılımcıları ve alanında uzman konukların sunumları ile "Marine Talks" sahnesinde sektöre dair son teknolojik gelişmeler ile yeni ürün ve markalar tanıtılacak. Fuarın ilk günü 30 Kasım’da AVS Global tarafından düzenlenen konferansa Başkan Abdülvahit Şimşek, Catering Müdürü Sevda Güler, Küresel Tedarik Müdürü Mükremin İnan ve Kalite Güvence Müdürü Sevinç İgar Nas, konuşmacı olarak katılacak. Etkinlikte, provizyon yönetimi ve catering, global gemi ikmal ve teknik mağaza yönetimi ile kalite yönetimi başlıkları ele alınacak. Aynı gün Optimarin Türkiye Satış Müdürü Ufuk Işıksal da “Güvenilir ve Kolay Balast Suyu Arıtma Sistemi” başlıklı sunum gerçekleştirecek.

İkinci günün ana teması; denizcilikte fırsatlar

Fuarın ikinci günü 01 Aralık’ta Marine Talks’ta yoğun bir program Exposhipping Expomaritt İstanbul katılımcı ve ziyaretçilerini bekliyor. Öğleden önce Youngship Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Oğiş, “Dekarbonizasyon: Hukuki Arka Plan Analizi”, Milestone Gemi İşletmeciliği ve Acenteliği Filo Yöneticisi Kerem Ersoy, “Gemi İşletmeciliğinde Milestone” başlıklı konuşmalarını yapacaklar. Öğleden sonraki oturumlarda Yaf Diesel Spare Parts & Engineering Proje Satış Müdürü Mert Serdar Koç, “BSKY-Dünyadaki Tek Filtresiz UV Tip BWTS”, Gedik Kaynak adına Metalurji ve Malzeme Mühendisi Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, “Gemi İnşaasında Kaynak Mühendisliğinin Yeri” başlıklı konferanslar verecekler. Ekol Denizcilik tarafından düzenlenen “Üç Tarafı Deniz Dört Tarafı Fırsat Eşitliği” etkinliğinde Kurum Müdürü Mutlu Arslan, Akademiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emel Hayretdağ, Eğitim Koordinatörü Özkan Kaya ve İnsan Kaynakları Müdürü Murat Bingül, konuşmacı olarak yer alacaklar.

İklim değişikliğinin denizcilik sektörüne etkileri gündeme taşınacak

Marine Talks’ın son günü 2 Aralık’ta Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uyum sürecinde önem kazanan konulara dair etkinlikler yer alıyor. Öğleden sonra gerçekleşecek Ortech Marine Genel Müdürü Ömür Karataş’ın “Yakın Geleceğin Deniz Yakıtları” ile TMMOB Gemimo Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar Canca’nın “Paris İklim Değişikliği Anlaşmasının Denizciliğe ve Deniz Mühendisliğine Etkileri” başlıklı konferansları ile Marine Talks etkinliği sona erecek.

Denizci Kadınlar WİSTA Turkey etkinliğinde buluşacak

Fuarın üçüncü gününde WISTA Turkey, denizcilik sektöründe çalışan kadınları “Denizci Kadınlar Kahvaltısı” organizasyonunda bir araya getirecek. Bu etkinliklerin yanı sıra, Exposhipping Expomaritt İstanbul katılımcı firmaları da fuar boyunca gerçekleştirecekleri etkinlikler ile ziyaretçiler çok renkli ve hareketli bir fuar deneyimi yaşatacaklar. EOS Group, Sapi Turkey, Bulutlu Marine, Jotun Boya, YAF Diesel, Nippon Paint Marine, Onursan Gemi, İlkfer Group stantlarında etkinlikler gerçekleştirecek firmalar arasında yer alıyor. Sektöre dair en son teknolojik gelişmeler ise fuar alanındaki İnovasyon Pavilyonu’nda sergilenecek.

Sağlık ve Güvenliğinizi Etkinliklerimizin Odağına Yerleştirdik

Exposhipping Expomaritt İstanbul Fuarı’na hem katılımcılar hem ziyaretçiler, HES kodu ve maske ile giriş yapabilecekler. Fuarda, ülkemizin uyguladığı önlemlere ek olarak dünyanın en büyük etkinlik organizatörü Informa Markets tarafından geliştirilen ‘Temizlik ve Hijyen’, ‘Fiziksel Mesafe’ ile ‘Tespit ve Koruma’yı kapsayan AllSecure Standartları uygulanarak, sağlıklı ve güvenli bir fuar ortam sunulacak.

 

EXPOSHIPPING EXPOMARITT İSTANBUL

AÇILIŞ PROGRAM

30 Kasım 2021, Viaport Marina Tuzla

11:00-11:05 Sunucu Açılış Konuşması

11:05-11:10 Hoş geldiniz Konuşması

Atilla Marangozoğlu-Informa Turkey Genel Müdürü

AÇILIŞ KONUŞMALARI

11:10-11:20 Cem Seven - Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği

(Teşriflerine binaen)

11:20-11:30 Murat Kıran - Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği – GİSBİR

(Teşriflerine binaen)

11:30-11:40 Tamer Kıran -İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

11:40-12:00 Devlet Büyüğü Açılış Konuşması

(Teşriflerine binaen)

12:05-12:10 Sunucu Kapanış Konuşması

12:10-12:15 Kurdele Kesimi – Fotoğraf Çekimi

12:15-12:45 Protokol Fuar Gezisi

 

EXPOSHIPPING EXPOMARITT İSTANBUL

‘MARINE TALKS’ KONFERANS PROGRAMI

30 Kasım – 03 Aralık 2021, Viaport Marina Tuzla

30 KASIM 2021, SALI

14:00-15:10 AVS GLOBAL

Konuşmacılar

Abdülvahit Şimşek, AVS Global Başkanı

“Provizyon Yönetimi ve Catering”

Sevda Güler, Catering Müdürü

“Global Gemi İkmal ve Teknik Mağaza Yönetimi”

Mükremin İnan, Küresel Tedarik Müdürü

“Kalite Yönetimi”

Sevinç İgar Nas, Kalite Güvence Müdürü

15:30-16:00 OPTIMARIN TÜRKİYE

“Güvenilir ve Kolay Balast Suyu Arıtma Sistemi”

Ufuk Işıksal, Optimarin Türkiye Satış Müdürü

01 ARALIK 2021, ÇARŞAMBA

11:00-11:30 YOUNGSHIP TURKEY

“Dekarbonizasyon: Hukuki Arka Plan Analizi”

Sinem Oğiş, Youngship Turkey Yönetim Kurulu Başkanı

11:30-12:00 MILESTONE GEMI İŞLETMECİLİĞİ VE ACENTELİĞİ

“Gemi İşletmeciliğinde Milestone”

Kerem Ersoy, Milestone Gemi İşletmeciliği ve Acenteliği Filo Yöneticisi

YAF DIESEL SPARE PARTS & ENGINEERING

“BSKY-Dünyadaki Tek Filtresiz UV Tip BWTS”

Mert Serdar Koç, Yaf Diesel Spare Parts&Engineering Proje Satış Md.

14:00-14:30 GEDİK KAYNAK

“Gemi İnşaasında Kaynak Mühendisliğinin Yeri”

Prof.Dr. Ahmet Karaaslan Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

15:00-15:30 EKOL DENİZCİLİK

“Üç Tarafı Deniz Dört Tarafı Fırsat Eşitliği”

Mutlu Arslan, Ekol Denizcilik Kurum Müdürü

Emel Hayretdağ, Ekol Denizcilik Akademiden Sorumlu Genel Md. Yrd.

Özkan Kaya, Ekol Denizcilik Eğitim Koordinatörü

Murat Bingül, Ekol Denizcilik İnsan Kaynakları Müdürü

02 ARALIK 2021, PERŞEMBE

13:30-14:00 ORTECH MARINE

“Yakın Geleceğin Deniz Yakıtları”

Ömür Karataş, Ortech Marine Genel Müdürü

14:00-14:30 TMMOB GEMİMO

“Paris İklim Değişikliği Anlaşmasının Denizciliğe ve Deniz Mühendisliğine Etkileri”

Ahmet Yaşar Canca, TMMOB Gemimo Yönetim Kurulu Üyesi

 

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


  • 0
    SEVDİM
  • 0
    ALKIŞ
  • 0
    KOMİK
  • 0
    İNANILMAZ
  • 0
    ÜZGÜN
  • 0
    KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!