Kurban Bayramı
parcababa-erce
İstanbul
17 Haziran, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2406.9
 • BIST
  10401.67
 • BTC
  67490.92$

CHP'Lİ İST. KADIKÖY BELEDİYESİ KADIKÖY'ÜN HAVASINI KONUŞMUŞ

19 Şubat 2018, Pazartesi 19:18
reklam yerim makale içiCHP’Lİ İST. KADIKÖY BELEDİYESİ KADIKÖY’ÜN HAVASINI KONUŞMUŞ
 
             Bu yazının başlığını malzeme olarak Chp’li Kadıköy Belediyesi verdi bana. Nasıl mı oldu? Kadıköy Belediyesi’nin çevre koruma müdürlüğü 16 Aralık 2017 cumartesi günü Kozyatağı Kültür Merkezi meclis toplantı salonunda ‘’Kadıköy’ün hava kalitesi, insan sağlığına etkileri ve korunma yolları’’ adında panel düzenlemiş. Konuya hemen giriyorum. Hazır çevreden bahsetmişken bir defa Kozyatağı Kültür Merkezi ve aynı kompleksde yer alan KOZZY AVM’nin çatısındaki KOMPRESÖRE ZURNA BAĞLANMIŞ GİBİ 24 saat aralıksız çalışan fanların sesini kesin. Okuyucularımızın gazetemize yaptığı bu şikayeti ‘’CHP’Lİ KADIKÖY BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ’’ başlıklı yazımda da işlemiştim. O günden bugüne Kadıköy Belediyesi cephesinde değişen hiçbir şey olmadı. Sen söyle sen işit. Okuyucular fanların gürültüsü şikayetini çevre müdürlüğüne ilettikleri vakit verilen cevap: GELİP EVİNİZDEN SES ÖLÇÜMÜ YAPACAĞIZ demişler. Okuyucu da;
             Evimde ne işiniz var? Gelin evin kapısının önünde yapın demiş.                     
             Onların verdiği cevap da; Olmaz prosedür böyle, demişler.
          Okuyucu BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) müracaat etmiş. Tetkik sonucunda Bimer, Kadıköy Belediyesi’nin yıllar önce ayrı bir karar çıkartarak kendi bünyesinde harekete yetkili olduğunu fakat vatandaşın dilerse İstanbul Valiliği’ne şikayet edebileceğini, ona göre işlem yapılacağını bildirmiş.
           Ben bizzat olayı yerinde geceleyin bile inceledim. Kozzy avm saat 22:00’da kapanıyormuş. Benim gittiğim saat gece 24:00. Kozzy avm fabrika gibi çalışıyor. Şikayetçi okurlarımızın da önceden daveti üzerine durumu evlerinden de tetkik ettim. SESTEN DURULACAK GİBİ DEĞİL. Birde fanlar iyi filitre edilmediğinden kokularda cabası. Zaten telefonla görüştüğüm Kozzy avm yetkilileri de falanca fastfood’un fanları eskiymiş, ONUN İÇİN ÇOK GÜRÜLTÜ YAPIYORMUŞ. Kendileri de kabul ediyorlar. Bugüne kadar da değiştirmediler. RÖNESANS GAYRİMENKUL YATIRIM’IN sahibi Erman Ilıcaklı’nın umurunda mı? Gazeteci olarak kendisine ulaşmaya çalıştık. Fakat ulaşamadık.
           Belediye başkanının ve Kozzy avm’nin kiracısı RÖNESANS GAYRİMENKUL YATIRIM’ın sahibi Erman Ilıcaklı’nın evinin önünde otomobilimi 24 saat egzozu patlak bir şekilde rölantide çalıştırsam nasıl olur acaba? Belediye başkanı görevinin gücüyle Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın sahibi Erman Ilıcaklı’da parasının gücüyle beni oradan uzaklaştırır.
          Okuyucumuzun komşusu da dert yanmaya başladı. Kozzy avm’nin otoparkı cumartesi, pazar paralıymış. Oraya gelenler otoparka girmeyip kendi sokaklarına hatta binalarının otoparkına girip park ediyorlarmış.
         Kadıköy Belediyesi o binalara zamanında müsaade ederken OTOPARK PARASI ALDI. O zaman mahallenin ortasına yaptığın avm’nin otoparkını ücretsiz yap ki insanların huzuru bozulmasın. Ondan sonra da CHP olarak iktidara geleceğinizi hayal edin durun. Hayal güzeldir. Fakat sizinki sadece hayalde kalır.
         Bir arkadaşım diyor ki: CHP’liler sana çok kızıyorlar. Bende kendisine bana kızıyorlarsa önce Kadıköy Belediyesi’ne kızsınlar. Ben iftira atmıyorum ki dedim.
         Başka bir arkadaşımda bunların yeri bu gazete mi diyor. Kadıköy ilçesi deniz kıyısında ise bu haberin yeri bu gazetedir.
         ELEŞTİRMEK ASLINDA TAMAMEN YAPICI OLMAKTIR. TAKİP ETTİĞİM USTA YAZARLAR BUNUN İÇİN ‘’İYİLEŞTİRME SANATI’’ DERLER.
         Tam bölgeden ayrılacaktım, sokak ortasındaki sohbetimizi izleyen bir vatandaş kolumdan tutarak benimde şikayetim var dedi.
         Bende buyrun sizi dinliyorum dedim.
        Kızgın bir ses tonu ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu benim karımın telefonuna belediye başkanı olarak bayram kutlama, yılbaşı kutlama mesajı çekiyor. Benim karımın bayramından, yılbaşından ona ne DEDİ.
         Ne diyeceğimi şaşırdım. Belli ki karısını kıskanmış. Zaten her erkek karısını, nişanlısını, sevgilisini kıskanır. Kıskanmayan da olabilir. Ya bu kıskanç adam gelen mesajlardan dolayı karısına fiziki zarar verirse sorumlusu kim olacak?
         Tekrar başa dönersek konuyla ilgili alıntı gazete sayfası virgülüne dokunmadan aşağıda ektedir.Kadıköy Belediyesi meclis binasının çatısındaki gürültüleri ile çevreyi rahatsız eden fanlar                                                                                

Fotoğraf: M. Levent Özerer

Kozzy Avm’nin çatısındaki gürültüleri ile çevreyi rahatsız eden fanlar                                                                                                           

Fotoğraf: M. Levent Özerer


Kozzy Avm’nin çatısındaki gürültüleri ile çevreyi rahatsız eden fanlar                                                                                                              
Fotoğraf: M. Levent Özerer


Kozzy Avm’nin önünde Kadıköy Belediyesi’nin aracı trafiği tek şeride düşürmüş                      
Fotoğraf: B. Hulusi Gürbüz


Araçlar dubaları ezerek geçmek zorunda kalıyor
Fotoğraf: B. Hulusi GürbüzBaytur Konutlarının önü, trafik kilitlenmiş                                                                                                                                                     
Fotoğraf: B. Hulusi Gürbüz


Çevre sakinleri çözüm bulmaya çalışıyorlar                                                                                                                                             
Fotoğraf: Lemi Fırat Durukan


Çevre sakinleri çözüm bulmaya çalışıyorlar                                                                                                                                               
Fotoğraf: Lemi Fırat Durukan