Kurban Bayramı
parcababa-erce
İstanbul
20 Haziran, 2024, Perşembe
  • DOLAR
    32.30
  • EURO
    35.15
  • ALTIN
    2406.9
  • BIST
    10401.67
  • BTC
    67490.92$

Schüco-BAYK Kış Trofesi, 7. ve Son Ayak Yarışları ile Tamamlandı

30 Mayıs 2024, Perşembe 13:55
reklam yerim makale içi

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü tarafından Milta Bodrum Marina ile Marina Yacht Club işbirliğinde ve Schüco Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen BAYK Kış Trofesi sona erdi. 25-26 Mayıs tarihleri arasında yapılan ve 27 teknenin kayıt verdiği 7. Ayak’ta koşulan coğrafi rotalı son iki yarış Schüco-BAYK 2024 Kış Trofesi’nin derece sıralamasını da belirledi.

Bodrum’da Ocak ayında başlayan Türkiye’nin en uzun soluklu Kış Trofesi, 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 7. Ayak mücadelesi ile tamamlandı.

IRC A’da 3, IRC B’de 16, Destek’te ise 8 olmak üzere 27 teknenin kayıt verdiği son ayakta tüm sınıflar coğrafi rotada yarıştı.

IRC A’da Göztepe Ağanlar 1925, IRC B-1’de Passion II Lobster Sailing Team, B-2’de Joy Lemon, B-3’te Lady Sollare Define Sailing Team, Destek 1’de SingleStar her iki yarışı da birinci bitirdi. İlk yarışta birincilik, ikinci yarışta da ikincilik elde eden Destek 2’de son ayağın birinciliğini Pinta-Bravo Sailing kazandı.

KIŞ TROFESİ’NİN KAZANANLARI

Bu sonuçlara göre, 15 yarışın yapıldığı IRC A grubunda Schüco-BAYK 2024 Kış Trofesi’nde genel birinciliğe Derya Yenigün liderliğindeki Göztepe Ağanlar 1925 adını yazdırdı.

Passion II Lobster Sailing Team, Joy Lemon ve Lady Sollare Define Sailing Team’in gruplarında birinci olduğu 14 yarışın sonunda Marian Tita’nın Selim Kakış dümenciliğindeki Lady Sollare Define Sailing Team’i IRC B genel sıralamasında trofeyi birincilikle noktaladı.

BAYK, “Genel Overall”ı 13 yarışın yapıldığı Destek sınıfına da uyguladı. Trofe boyunca iki grup olarak mücadele eden Destek sınıflarında Melih Aksoy’un Işıltı’sı genel birincilik elde etti.

Yarışların tamamlanmasının ardından, 26 Mayıs Pazar günü düzenlenen törenle dereceye giren ekiplere kupaları verildi.

SCHÜCO-BAYK 2024 KIŞ TROFESİ

7. AYAK SONUÇLARI

 25-26 Mayıs 2024

IRC A

Kayıtlı tekne sayısı: 3

Yapılan yarış sayısı: 2

1. Göztepe Ağanlar 1925 (Derya Yenigün) 1-1 (2)

2. Mersin Yelken Akademisi (Mustafa Anbarcı) 3-2 (5)

3. Rokoko (Serdar Aral) 2-3 (5)

IRC B-1

Kayıtlı tekne sayısı: 4

Yapılan yarış sayısı: 2

1. Passion II Lobster Sailing Team (Ersen Dinç) 1-1 (2)

2. İzocam Yelken Takımı-Vamos (Erce Demirtaş) 2-3 (5)

3. Nora Infinia (Ziya Kalaycıoğlu) 5-2 (7)

IRC B-2

Kayıtlı tekne sayısı: 6

Yapılan yarış sayısı: 2

1. Joy Lemon (Ali Ağaoğlu) 1-1 (2)

2. Omani Windy (Tunca Çalışkan) 2-2 (4)

3. Navita (Burhan Kurne) 3-4 (7)

IRC B-3

Kayıtlı tekne sayısı: 6

Yapılan yarış sayısı: 2

1. Lady Sollare Define Sailing Team (Marian Tita-Selim Kakış) 1-1 (2)

2. Albatros (Cemre Metin) 2-2 (4)

3. Oasis Marina Minx (Ulaş Akman) 3-3 (6)

DESTEK 1

Kayıtlı tekne sayısı: 3

Yapılan yarış sayısı: 2

1. SingleStar (Artıo Tekyıldız) 1-1 (2)

2. Flawless-Ankara Yelken (İlke Kardelen) 3-2 (5)

3. Blue Dreams (Ayhan Hatipoğlu) 2-3 (5)

DESTEK 2

Kayıtlı tekne sayısı: 5

Yapılan yarış sayısı: 2

1. Pinta-Bravo Sailing (Faruk Aydın) 1-2 (3)

2. Cape Horn (Mehmet Nazmi Nurel) 2-3 (5)

3. Işıltı (Onur Bozer) 6-1 (7)

TROFE / IRC A OVERALL

Yapılan toplam yarış sayısı: 15

1. Göztepe Ağanlar 1925 (Derya Yenigün) 23 puan

2. Mersin Yelken Akademisi (Mustafa Anbarcı) 25 puan

3. Rokoko (Levent Karabeyoğlu) 33 puan

TROFE / IRC B OVERALL

Yapılan toplam yarış sayısı: 14

1. Lady Sollare Define Sailing Team (Marian Tita-Selim Kakış) 18 puan (IRC B-3)

2. Joy Lemon (Muzaffer Aksoy) 26 puan (IRC B-2)

3. Passion II Lobster Sailing Team (Ersen Dinç) 40 puan (IRC B-1)

TROFE / DESTEK OVERALL

 Yapılan toplam yarış sayısı: 13

1. Işıltı (Melih Aksoy) 16 puan (DESTEK 2)

2. SingleStar (Artıo Tekyıldız) 20 puan (DESTEK 1)

3. Pinta-Bravo Sailing (Faruk Aydın) 26 puan (DESTEK 2)

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.