2017 "CNR AVRASYA BOAT SHOW"

2017 "CNR Avrasya Boat Show"

28 Nisan 2017 Cuma 15:53 < YELKEN / TEKNE / MARİNA
Ataköy Marina Mega Yat Limanı açılışı ile eş zamanlı olarak organize edilen CNR Avrasya Boat Show Denizde 03-07 Mayıs tarihleri arasında dünya denizcilik sektörünü bir araya getirecek.

Mega yattan yelkenliye kadar her türlü teknenin sergileneceği fuarda amatör denizciler içinde daha az bütçeyle sahip olunabilecek tekneler ve deniz araçları da yer alacak. Karadaki başarısını denize de taşıyan CNR Avrasya Boat Show'a yerli ve yabancı ziyaretçi ilgisinin yoğun olması bekleniyor.1720 Yat Türk Bayrağı'na Geçti

Türk bayrağına geçecek yat, kotra ve teknelerde KDV oranını yüzde 1'e indiren ve ÖTV'yi sıfırlayan düzenleme sonrasında Türk bayrağına geçen tekne sayısı şimdiden 1720'yi aştı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Türk vatandaşlarına ait yabancı bayraklı yatların yüzde 25'inde Türk Bayrağı'na geçildiğini belirterek, "Bu yaz bütün sahillerimizde Türk Bayraklı tekneleri göreceğiz. Türkiye hem kapasite hem de dizayn, tasarım ve üretim kabiliyetleri açısından dünyanın en önemli 3 yat imalatçısından biri konumunda. Formaliteler son derece basitleştirildi. Umduğumuzdan çok daha hızlı bir geçiş süreci yaşıyoruz. Geçiş için çok da talep var." şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR