BALIKÇININ OLTASI HAYATINI KARARTTI

İstanbul Sarıyer'de balık tutan bir kişinin denize salladığı olta 34 yaşındaki Burçin Gülümser'in kafasına isabet etti. Beyninde hasar oluşan talihsiz genç görme ve konuşma yetilerini de kaybetti.

28 Temmuz 2017 Cuma 09:35 < YAŞAM / MAGAZİN / TURİZM

Olay Sarıyer ilçesindeki Aşiyan Mezarlığı sahilinde meydana geldi. İstanbul'da sahil'de yürürken bir balıkçının oltası kafasına çarpan genç, görme ve konuşma yetisini kaybetti. Sahilde balık tutmaya çalışan C.A., oltasını arkasında yürüyen 34 yaşındaki Burçin Gülümser'e isabet ettirdi. Gülümser'in başına çarpan olta kurşunu kafatasını yardı beynine hasar verdi. Oltanın iğnesi de gözüne saplandığı genç görme yetisini de kaybetti. 20 gün önce meydana gelen olay sonrası hemen ameliyata alınan genç bir dizi operasyon geçirdi ancak talihsiz genç görme ve konuşma yetisini kaybetmekten kurtulamadı.

SAVCILIK SORUŞTURUYOR

Gözaltına alınan C.A. ise ifadesinde "Denize oltayı salladım, adama çarptı. Görmedim, kazayla oldu. Kendisini tanımıyorum" dedi. C.A. serbest kalırken, savcılık olayla ilgili soruşturma yürütüyor.

"BİR İNSANIN HAYATI KARARDI"

Gülümser'in yakınları ise "Kıyıda olta ile balık avlayan biri, bir anlık dikkatsizlikle bir insanın hayatını kararttı. Yetkililerin kıyıdaki balık avlayanlara karşı başka kazalar olmadan tedbir alması gerek" dedi.


 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 4.6043     EURO 5.3842     IMKB 101892     ALTIN 189,026