DENİZ HARP OKULU ÖĞRENCİLERİ EĞİTİMDE

Deniz Harp Okulu öğrencileri, "açık deniz eğitimi" kapsamında MİLGEM kapsamında ADİK Tersanesi'nde inşa edilen Türkiye'nin en büyük muharip gemisi TCG Bayraktar ile Malta'nın La Valetta Limanı'na ulaştı.

27 Temmuz 2017 Perşembe 14:50 < EĞİTİM / ODALAR / DERNEKLER

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinde yyapılan açıklamada, Deniz Harp Okulu öğrencilerinin, 14 Temmuz-13 Ağustos 2017'de TCG BAYRAKTAR gemisi ile sırasıyla Çanakkale, İzmir, La Valetta/Malta, Girne/KKTC, Mersin, Aksaz/Marmaris, Foça/İzmir ve Gökçeada/Çanakkale liman ziyaretlerini kapsayacak şekilde açık deniz eğitimlerine iştirak ettiği bildirildi.

Bu kapsamda, öğrencilerin 23-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında La Valetta/Malta Limanı'nı ziyaret ettiği belirtilen bilgi notunda, 20-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında İzmir-Malta intikal seyri süresince nazari ve uygulamalı eğitimlerin icra edildiği aktarıldı.

Malta liman ziyareti kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Malta Büyükelçisi Reha Keskintepe'nin ziyaret edildiği ifade edilen bilgi notunda ayrıca Malta Meclis Başkanı Anglu Farrugia ve Malta Dışişleri Bakanı Hon Carmelo Abela tarafından TCG BAYRAKTAR'ın gezildiği belirtildi. Yapılan aynı açıklamada, öğrencilerin Malta Türk Şehitliği'ni ziyaret ettiği ve şehitlerin anısına çelenk bıraktığı da kaydedildi

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 4.6043     EURO 5.3842     IMKB 101892     ALTIN 189,026