DESTEK İŞE YARAYACAK MI?

Destek işe yarayacak mı?

05 Mayıs 2017 Cuma 10:40 < EKONOMİ / FİNANS
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kruvaziyer gemilerine vereceğini açıkladığı yolcu başına 30 dolarlık desteğin bu yıl işe yaraması zor görünüyor.

Alman iş ve turizm dergisi fvw, Türkiye'nin kruvaziyer gemilerine vereceği yolcu başına 30 doalrlık desteğe ilişkin bir haber yayınladı. 750 veya daha fazla yolculu gemilere verileceği açıklanan desteğin 1000 yolculu bir gemi için 30 bin dolar anlamına geldiği belirtilen haberde, "Türkiye'de yaşanan terör saldırıları sonrası ortaya çıkan güvenlik sorunu ve yolcu talebinin düşmesi nedeniyle kruvaziyer şirketleri Türkiye'yi rotadan çıkardı. 2015 yılında 2 milyon civarında olan Türkiye'nin kruvaziyer yolcu sayısının bu yıl toplamda 600 bine gerilemesi bekleniyor." denildi.

"Neredeyse Bütün Büyük Şirketler Türkiye'yi Rotadan Çıkardı"
Başta Aida Cruises, Royal Caribbean, MSC Kreuzfahrten, Norwegian Cruises Line ve Costa olmak üzere büyük kruvaziyer şirketlerinin Türkiye'yi rotadan çıkardığı belirtilen haberde, şuanda TUI Cruises ve Celestyal Cruises'ın dışında Türkiye'ye operasyon yapan büyük şirket bulunmadığı kaydedildi.

"İşe Yarayıp Yaramayacağı Konusunda Soru İşaretleri Var"
"Türkiye'nin kruvaziyer gemilerine vereceği desteğin işe yarayıp yaramayacağı konusunda soru işaretleri var. Çünkü kruvaziyer gemileri, rotalarını çok önceden belirliyor. Diğer bir soru ise, sigorta şirketlerinin bazı limanları kapsama dışına alması."
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8088     EURO 5.5992     IMKB 91703     ALTIN 189,301