DÜNYANIN HER YERİNDE

Dünyanın her yerinde.

24 Şubat 2017 Cuma 12:15 < LOJİSTİK
14 ülkede ofisi ve 7 bin çalışanı bulunan Ekol Lojistik, 3 yılda 30 yeni ülkeye daha ofis açmayı hedefliyor.

Türkiye'nin globalde en hızlı büyüyen lojistik şirketlerinden Ekol, 3 yılda 30 yeni ülkeye daha ofis açacak. Mevcut ülkelerideki ofis ağı da katlanarak artıyor. Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 9 ofise ulaştıkları İspanya'da 150 kilometrede bir ofis açmayı planladıklarını söyledi. 

Intermodal taşımacılığın öncülerinden Ekol, Trieste (İtalya) ile Kiel (Almanya) arasında yeni bir blok treni hizmete aldı. Trieste Limanı'nı Baltık-Adriyatik koridoruna bağlayan ilk tren hattının yanı sıra Ekol, Stena Line'ın Kiel ile Göteborg (İsveç) arasındaki hattı üzerine bir Ro-Ro bağlantısı sağlayacak. Trieste Liman Yönetimi tarafından önceki gün yeni hattın açılışına yönelik bir tören düzenlendi. Törende bazı bakanların yanı sıra İsveç Büyükelçisi Robert Rydberg de hazır bulundu. Ahmet Musul tören sonrası, Türkiye'den gelen basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kısa süre önce Triete'de bulunan EMT Terminal'in çoğunluk hisselerini de satın aldıklarını hatırlatan Ekol Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, "Ekol'ün genişleme stratejisinin devamı olarak İskandinavya, Kuzey Almanya, Baltık Denizi ile Güney Avrupa ve Türkiye, İran gibi ülkeleri birbirine bağlayacak yeni bir intermodal köprüyü devreye aldık. Kiel'e ulaşacak tren bağlantısıyla birlikte, Göteborg gibi diğer bölgelere cuma sabahından başlayarak teslimatlar yapılacak. Yeni bağlantımız ile Kuzey Almanya, Danimarka, Finlandiya ve İsveç'e hızlı teslimat yapabileceğiz. Bu avantajı kullanarak Trieste ve Kiel arasındaki bu yeni intermodal çözümümüzün kısa sürede haftada iki sefere çıkarmayı planlıyoruz." dedi. 

Intermodalda liderlik hedefliyor
Avrupa'da kendi trenleri ile taşıma yapan 2. büyük lojistik şirketi olduklarını hatırlatan Musul, 2 yıl içerisinde bu alanda lider olmayı hedeflediklerini açıkladı. Globalde ofis ağını hızla genişleten Ekol, yeni ülke açılımlarını da aralıksız sürdürüyor. Ahmet Musul, dünya çapında 14 ofislerinin bulunduğunu, bu sayıyı 2019 yılı sonuna kadar 45 ülkeye çıkarmayı plandıklarını anlattı. 15. şirket önümüzdeki haftalarda Slovenya'da açılıyor. Mevcut ülkelerdeki ofis ağlarının da hızla arttığına dikkat çeken Musul, "İspanya'da 3 ofis planlıyorduk ancak bu sayı kısa sürede 9'a çıktı. İspanya CEO'muz 150 kilometrede bir yeni ofis açmayı hedefliyor." dedi.

Afrika'ya hat açmayı planlıyor
Ekol'ün büyümesine paralel grup şirketlerinden Alternatif Ro-Ro'nun da yeni hatlar açma planında olduğunu aktaran Musul, "Kuzey Afrika'ya hat açmak istiyoruz. Bunu da Ekol'ün oraya kuracağı altyapı ile yağacağız. Yetiştirebilirsek bu yıl içinde Ekol olarak Fas'ta ofis açmayı planlıyoruz." dedi. Ahmet Musul ayrıca, bu yıl içerisinde İpek Yolu'nda aktarma merkezi konumundaki Kazakistan'da da ofis açmayı planladıklarını söyledi. 

14 ülke ofisi ve 7 bin çalışanı ile Ekol Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Organizasyonu'yla başlanılan noktadan itibaren, üçüncü parti lojistik hizmetlerini de sunan bütünleşik şirket yapısına sahip. Şirket, Türkiye'de toplamı 750 bin metrekareyi bulan tesislerinin yanında; Almanya, İtalya, Romanya, Fransa, Yunanistan, Ukrayna, Bosna, Macaristan, İspanya, Polonya, Bulgaristan, Çekya ve İran'da toplamda 100 bin metrekare alana sahip tesisleriyle hizmet sunuyor. Cirosu bünyesindeki Ro-Ro şirketi Alternatif ile 670 milyon euro civarında.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902