Anasayfa » GÜNDEM
Su altının yeni kaşifi: Akıllı robot balık
Fırat Üniversitesinde (FÜ) öğretim elemanları, 3 boyutlu hareket kabiliyetine sahip keşif, gözlem, araştırma ve askeri amaçlı kullanılabilecek "Robot Balık" üretti
Birleşmiş Milletler'den Kıbrıs açıklaması
BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, Doğu Akdeniz'deki artan gerginlikten üzüntü duyulduğunu, Genel Sekreter Guterres'in "Kıbrıs'ın çevresinde bulunan doğal kaynaklardan her iki toplumun da yarar sağlaması çağrısını yinelediğini" bildirdi.
Gemiadamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği
Gemiadamları ve kılavuz kaptanların yeterlikleri, vardiya tutmalarına ilişkin kurallar ve denizcilik eğitimine ilişkin yönetmelik yayınlandı
İstanbul Boğazı'nı denizanası bastı
İstanbul Boğazı deniz analarının istilasına uğradı. Ortaköy'de denizin üstü tamamen beyaz renkli denizanalarıyla kaplandı.
Boğazdan 43 bin gemi geçti
Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü verilerine göre geçen yıl İstanbul Boğazı’ndan geçen gemi sayısı 42 bin 978 olurken, en fazla geçişin 3 bin 873 geçiş ile Aralık ayında gerçekleşti.
Safi Port'da, gemiden denize düştü
Çamur gemisinin güvertesinden ambara düşen Emrullah Balçık, ambar kapağının denize açılmasıyla deniz düşerek hayatını kaybetti
Türk Loydu'ndan taziye
Suveyör Ahmet Uzun'nun trafik kazasında kaybettiği eşi ve oğlu için Türk Loydu taziye yayınladı
Lüks yat dama nasıl çıktı?
Mersin'in Akdeniz ilçesinde bir binanın damındaki yatı görenler şaşkınlık içinde kaldı, herkes, "Bu yat dama nasıl çıktı?" sorusunun yanıtını merak ediyor.
İzmir'de 40 milyon liralık uyuşturucu operasyonu
Yurt dışından deniz yoluyla getirilen piyasa değeri yaklaşık 40 milyon lira olan 1 ton 200 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi. Türkiye'de ilk kez bu miktarda uyuşturucu maddesi SKUNK'ın ele geçirildiği bildirildi.
Karadağ'da Balıkçılık Sektörüne Tika Desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başlatılan “Karadağ’da Balıkçılık Sektörünün Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Karadağ Tarım Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ve Deniz Biyoloji Enstitüsünden uzman heyet Türkiye’ye inceleme ziyareti gerçekleştirdi.