Anasayfa » GÜNDEM
Mersinde Uyuşturucu Operasyonu
Mersin'in Silifke İlçesi'nde denizde yapılan uyuşturucu operasyonunda 4'ü gemi mürettebatı 10 kişi tutuklandı.
Bakan Ahmet Arslan'ın acı günü
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın kardeşi Okan Arslan hayatını kaybetti. Arslan'ın naaşı Altunizade İlahiyat Camiinde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek.
Türk bayraklı gemi tutuklandı
Arel Denizcilik Şirketi'nin mülkiyetinde bulunan Türk bayraklı M/V AHMET ONEL isimli genel kargo gemisi, İtalya'nın Monfalcone Limanı'nda yapılan denetimler sonucu seferden men edildi.
Barbaros yerini aldı
Kıbrıs Adasının güneyinde, Rum tarafının sözde münhasır ekonomik bölge olduğu iddiasıyla Fransız - İtalyan konsorsiyumu aracılığı ile tek yanlı doğalgaz sondajına başlaması üzerine Barbaros Hayrettin Paşa sismik arama gemisi de bölgede yerini aldı.
Hüseyin Kocabaş KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır’ın görevinden ayrılması üzerine dün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Hüseyin Kocabaş, oy birliğiyle KOSDER Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi.
Demiryolu Araçları ve Gezi Tekneleri yönetmelikleri değişti
Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliği ve Gezi Tekneleri ve Kişisel Deniz Taşıtları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı.
Kaptan Olcay Özgürce'nin acı günü
Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Kapt. B. Olcay Özgürce'nin muhterem annesi vefat etti.
Türk gemisi Seccadi Liverpool’da tutuklu
Türk firması Voda Denizcilik'e ait Seccadi, Liverpool'un Ellesmere limanında tutuklandı. Gemideki mürettebat zor günler geçiriyor, karaya ayak basamıyorlar.
Gemi karaya oturdu
Malta'dan Gürcistan'ın Batum Limanı'na giden 183 metre boyunda ve 28 bin 553 groston ağırlığındaki Yunan bandıralı "Krıtı Sea" isimli gemi, Çanakkale Boğazı'nın Nara Burnu açıklarında henüz belirlenemeyen nedenle arızalandı.
Bu görüntü pahalıya patladı
Gemlik Liman Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak suntaları sahilden temizledi. Moldova bayraklı geminin 500 bin liradan fazla bir bedel ödemek zorunda kaldığı, bundan sonra doğacak hasarlar sebebiyle gerekli teminatlar alınarak gemi serbest bırakılacak
UA-6750952-19