Anasayfa » GÜNDEM
13. CNR Avrasya Boat Show, 10-18 Şubat CNR Expo Yeşilköy'de
Karada yapılan dünyanın en büyük iki tekne ve yat fuarından biri olan CNR Avrasya Boat Show'un 13'üncüsü 10-18 Şubat 2018 tarihleri arasında, CNR Expo Yeşilköy'de binlerce deniz severi buluşturuyor.
Orkinos Avlanma Kotasında Zafer Türklerin Oldu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ile Türk su ürünleri sektörü temsilcilerinin yoğun çabası sonuç verdi.
Yerli Midye Gemisi Yapılacak
Türkiye'nin ilk yerli midye hasat ve ekim teknesinin tasarımı ve inşası Bandırma On yedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından yapılacak.
Sürüklenen Gemideki 6 Rus Denizciyi SG Helikopteri Kurtardı
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Bartın’da demirde bulunan Rus bayraklı M/T Nefterudovoz 29M adlı tanker, Karadeniz’de yaklaşık 1 mil sürüklendi.
Siber Korsanların Hedefi Gemiler!
Siber tehditlere karşı İstanbul Marriot Hotel Asia'da düzenlenen seminerde siber olayların artışı, siber olaylara karşı nasıl yol izlenebileceği gibi bir çok konu hakkında bilgi verildi.
'Tehlikeli Madde Eğitici Çalıştay'ın Sonrasında Eğitimlere Devam Ediliyor
2008 yılından günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi eğitimleri veren uzman bir eğitim kurumu olan 3E Akademi, 2011 yılından bugüne kadar bakanlıktan yetkili olarak deneyimli eğitmen kadrosuyla çok sayıda liman ve liman işletmelerine acentelara açık grup veya özel grup eğitimleri olarak veriyor.
Karides'e Yatıran Kazanıyor
Adana’da, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi, ARGE çalışmasıyla denizden yaklaşık 65 kilometre uzaklıktaki tesislerde karides yetiştiriyor. 300 bin yavru karides ile çiftlik kuran girişimci, yılda 400 bin lira kazanabiliyor.
Atina’yı Korkutan Tatbikat
Türkiye’nin cumartesi gecesi Ege’de sualtı cihazı yerleştirme tatbikatı, Yunan yetkilileri paniğe soktu. Haber siteleri, “Yoksa Ankara, Ege Adaları’nı kuşatmaya mı başlıyor” sorusunu sordu.
Yerli sismik Araştırma Gemisi ve Denizaltı Kurtarma Gemilerinin İşlevleri
ODTÜ'de gerçekleştirilen Deniz Sistemleri Seminerinde İstanbul Shipyard firmasından Projeler Koordinatörü Faik Uzun, Yerli Sismik Araştırma Gemisi ve Denizaltı kurtarma gemilerinin işlevlerinin ne olduğu hakkında bilgi verdi.
Türkiye'den 59 Ülkeye Balık İhracatı
Türkiye'nin yıllık balık satış rakamlarının 800 milyon doları aştığı açıklandı.