HEPİMİZİN ODASI HAREKETİ MARMARALI DENİZCİLERLE

IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan Adayı Tamer Kıran Marmara ziyaretleri kapsamında Bandırma, Çanakkale ve Tekirdağ’da denizcilerle bir araya geldi.

04 Şubat 2018 Pazar 16:43 < EĞİTİM / ODALAR / DERNEKLER


Bandırma Toplantısı
Marmara turunun birinci ayağında Bandırma Eken Otel’de Bandırmalı denizcilerle bir araya gelen Tamer Kıran, sözlerine sektörün ve denizcilerin sorunlarını çözmek için bir birlik hareketi olarak yola çıktıklarını ifade ederek başladı. Kıran sektördeki sorunların çözümüne yönelik olarak, “Bürokrasi kendisine gelen talebin bir veya birkaç kurum ve şahsı ilgilendirmeyip sektörün geneline hitap ettiğini düşünürse çözüm için üzerine düşeni yapacaktır.” dedi. Yeni dönemde daha şeffaf bir Deniz Ticaret Odası olacağını ifade eden Kıran; odanın kaynaklarının adil ve kontrollü harcanması gerektiğini vurguladı. Toplantının ilerleyen bölümünde söz alan Bandırmalı denizciler; odanın denizcilerin sorunları ile daha yakından ilgilenmesi gerektiğini, seslerinin İstanbul’dan duyulmadığını, endüstri 4.0, insansız gemiler gibi pek çok alanda değişimin hızlandığını, meslek odalarının da bu değişime ayak uydurması gerektiğini ifade ettiler.

 

 

Çanakkale Toplantısı
Marmara ziyaretlerinin ikinci durağında Tamer Kıran ve beraberindekiler Çanakkale'de gerçekleştirilen toplantıda bölgedeki denizcilerle bir araya geldi. Toplantıda söz alan konuşmacılar IMEAK Deniz Ticaret Odası’nın ilk defa böyle yetkin bir kadro ile bölgelerini ziyaret ettiğini dile getirdi. Toplantıda bölgenin uzun süredir çözülemeyen sorunları ve gelecek dört yılda Deniz Ticaret Odası’nın bu sorunların çözümüne sağlayacağı katkılar değerlendirildi.

Tekirdağ Toplantısı
Tamer Kıran Marmara ziyaretlerinin son durağında Tekirdağlı denizcilerle bölgedeki balıkçı barınağında öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantıda Tekirdağlı denizciler ilk defa Deniz Ticaret Odası üyeleri tarafından bu kadar geniş katılımlı bir ziyaret gerçekleştirildiğini, Trakya bölgesinde oda üye sayısının az olmasına rağmen bölgenin denizcilik açısından potansiyelinin yüksek olduğunu ifade ettiler.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817