İMEAK DENİZ TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANI KAPTANOĞLU AÇIKLAMASI

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, son birkaç gündür gazeteler ve sosyal medyada Başbakan Binali Yıldırım ve çocukları hakkında asılsız iddiaların dolaştığını, bu iddiaların yanıltıcı bilgiler içerdiğini söyledi

08 Kasım 2017 Çarşamba 13:23 < GÜNDEM

İstanbul ve MarmaraEgeAkdenizKaradeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, son birkaç gündür gazeteler ve sosyal medyada Başbakan Binali Yıldırım ve çocukları hakkında asılsız iddiaların dolaştığını, bu iddiaların Yıldırım'ın çocuklarının Malta'da kurdukları şirketler hakkında yetersiz ve yanıltıcı bilgiler içerdiğini belirtti.

Kaptanoğlu, son günlerde Başbakan Yıldırım'ın çocukları hakkında basında yer alan iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Son birkaç gündür gazeteler ve sosyal medyada Başbakan Binali Yıldırım ve çocukları hakkında asılsız iddiaların dolaştığını aktaran Kaptanoğlu, "Bu iddialar, Sayın Binali Yıldırım'ın çocuklarının Malta'da kurdukları şirketler hakkında yetersiz ve yanıltıcı bilgiler içermektedir." ifadesini kullandı.

Denizciliğin uluslararası bir faaliyet olduğunu belirten Kaptanoğlu, şunları kaydetti: 

"Denizcilik sektöründe farklı iş kollarında, dünyanın farklı bölgelerinde ve farklı mevzuata tabi faaliyetler yürütülmektedir. Böylesi bir sahada yabancı ülkelerde şirketler kurmak, kanun dışı bir eylem olmadığı gibi çeşitli durumlarda zaruret haline gelebilmektedir. Hem hukuki hem de ahlaki açıdan meşru olan bu yol ve yöntemleri dünyanın her yerindeki denizciler, denizcilik firmaları da tercih etmektedir. Konunun gayri millilik ve gayrimeşruluk ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır."

 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Tuncay şeker - 08 Kasım 2017 Çarşamba 13:47
    Soruyu deyişik sormak isterim.milyarlık yatlar yabancı bayraktan Türk bayrağına geçmesi için vergiler indirildi.elbette ki uluslar arası bir şirket her gangi bir devlette olabilirde ahlaken uygunmudur?
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817