Anasayfa » Lojistik
Kaderine Terk Edildi!
YHT güzergahı değişti, köprü ayakları boşta kaldı.
Türkiye'nin Lojistik Köyleri
İki yılda 7 lojistik köy faaliyete başladı 6'sında ise açılış yakın...
Denizcilik ve Lojistiğin Devleri Aliağa’da Buluşacak
İzmir'in Sanayi ve Deniz Ticaret kenti Aliağa, iki yıldır başarıyla sürdürülen “Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi”ne üçüncü kez ev sahipliği yapacak.
“ÇANDARLI’YI BÖLGENİN TEDARİK ÜSSÜ YAPALIM”
Yusuf Öztürk, Türkiye’nin en büyük aktarma limanı olarak planlanan Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nın yeni bir vizyon ile ihaleye çıkarılmasını önerdi.
Ayshe 1 yaşında…
“AYSHE” İzmir – Alsancak ve Fransa – Sete limanları arasında karşılıklı ekspres hizmet sunmaya başlayalı bir yıl oldu.
Yabancılar BALO’nun kapısını çalıyor
Büyük Anadolu Lojistik Projesi'ne (BALO) ilgi artıyor. Birçok yabancı şirketin yakından ilgilendiği, bazı şirketlerin somut ortaklık teklifi getirdiği belirtildi
Gemi Yüklerinde "Sahte Rapor" Alarmı
Liman Devleti Denetim?lerinde rastlanılan olaylarda, bazı gemilerin Liman Denetimi Raporlarının aynısını resmi rapor formatı kullanılarak sahtesinin üretildiği saptandı.
Ro-Ro Gemileriyle Taşımacılık Arttı
Türkiye merkezli uluslararası Ro-Ro taşımacılığı kapsamında yılın ilk yarısında sevkıyatı gerçekleştirilen araç sayısı geçen yıla göre yüzde 8'lik artışla 227 bin 733'e ulaştı.
ISS?ten 2 Farklı Rotada Ro- Ro Hizmeti!
Inchcape Shipping Services / Dabkoviç Deniz Acentalığı Nak. ve Tic. AŞ, 5 Ağustos 2015 itibari ile Karadeniz içerisinde 2 farklı rotada ro-ro hizmetlerine devam edeceğini bildirdi.
Ürdün?den Sevindirici Haberlerle Döndü
Alınan bilgiye göre, limanda ihracat/ ithalat araçlarına uygulanacak liman elleçleme ücretlerinde transit geçiş yapacak uygulanacak ücretler % 40 indirimli olacak.