TÜRK LOYDU YÜKSEK PERFORMANS TABLOSUNDA 9. SIRADA

Türk Loydu, Paris MoU listesinde 9. sıraya yükseldi ve “Yüksek Performanslı Klas Kuruluşu” sınıfını korumayı başardı

22 Haziran 2017 Perşembe 09:52 < KLAS / GÖZETİM / SİGORTA
Türk Loydu, Liman Devleti Kontrolleri rejimleri arasında en önemlisi olarak değerlendirilen Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakatı (Paris MoU) web sitesinde yayınladığı 2014 - 2016 yıllarını kapsayan denetleme sonuçlarına ilişkin olarak hazırlanan Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Performans Tablosu’ndaki yerini güçlendiren Türk Loydu son 11 yıldır olduğu gibi “Yüksek Performans” klas kuruluşu olarak duyuruldu.
Geçtiğimiz yıl 12. Sırada yer aldığı Yüksek Performans tablosunda bu yıl 9. sıraya kadar yükselen Türk Loydu, her sene olduğu gibi bu sene de bir çok klas kuruluşunun yanı sıra bazı IACS (Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği) üyesi kuruluşları da geride bırakarak, Paris MoU’da Yüksek Performans konumunu koruma hedefini de gerçekleştirmiş oldu.

Paris MoU nedir?
Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakatı, gemilerin emniyetli yönetimi, denizlerde can ve mal güvenliği, deniz kirliliği gibi birçok alanda uluslararası kurallara uygunluğu denetleyen dünyanın ilk ve en önemli liman devleti kontrolü rejimlerinden biri olarak kabul görüyor. Türk Loydu’nun Paris MoU tarafından “Yüksek Performans” olarak duyurulması ve liman devleti kontrolleri konusunda sahip olduğu tecrübe ve uzmanlık sonucunda Türk Loydu tarafından sertifikalandırılmış gemiler, Paris MoU üyesi ülkelerin limanlarında daha az denetlenmektedir.

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902