YENİ KRUVAZİYER TERMİNALİ 2020'DE TAMAMLANACAK

Hindistan Denizcilik Bakanlığı, Cochin Limanı’nda yeni kruvaziyer terminalinin inşasına başlayacaklarını açıkladı.

24 Temmuz 2018 Salı 18:07 < LİMANLAR
Hindistan Hükümeti, turizm sektörünü canlandırmak amacıyla Mumbai’de yeni kruvaziyer terminali inşa etmeye hazırlandıklarını bildirdi.

2020 yılında tamamlanması planlanan Cochin Terminali, 5 bin  turisti ağırlayabilecek. 2 bin 253 metrekarelik terminalde bir yolcu salonu, mürettebat salonu, sekiz gümrükleme bölümü, yedi güvenlik kontrol bölümü, dükkan ve diğer sosyal alanların olacağı öğrenildi.

Cochin, ülkenin ana turizm destinasyonu olarak biliniyor ve yılda yaklaşık 40 kruvaziyer gemisine ev sahipliği yapıyor. Cochin Limanı, el ilanları, hediyelik eşya satışları ile kruvaziyer turizminin tanıtımını en iyi şekilde yapyor. Yeni terminal ile birlikte limana daha büyük kruvaziyer gemilerinin gelmesi sağlanarak turizm gelirlerinin artırılması hedefleniyor.

Hindistan Denizcilik Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı turizmi teşvik etmek için bir dizi girişimlerde bulunacaklarının açıkladı. 

Bu ay Hindistan Hükümeti, turist çekebilecek destinasyonları belirlemek ve hem ülke içinde hem de ülke dışında farkındalık yaratmak için bir eylem planı hazırlıyor. Mumbai, ülkenin ana turizm merkezlerinden biri olduğu için   girişimlerin çoğu bu bölgeye yapılacak. Bunlarla beraber Mumbai kültürel gezinin yanında evlilik programlarına da ev sahipliği yapıyor.

Hindistan Denizcilik Bakanlığı, Hindistan’daki kruvaziyer turist sayısının 2043’e kadar 4 milyon 500 bine çıkabileceğini tahmin ediyor.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5009     EURO 6.2411     IMKB 92937     ALTIN 216,593