Anasayfa » YEREL HABERLER
Kaputaş Plajı’na kepçe girdi
Sosyal medyada yayılan "plaja beton dökülüyor" iddiaları sonrasında vatandaşlardan büyük tepki gelirken, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den "Bir iş makinesi girdi, tankı yerleştirdi ve hiç beton dökmüyoruz" açıklaması geldi.
Rize’de, yeni balık türü keşfedildi
RizeRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi araştırma ekibi, dünya bilim literatüründe bulunmayan solucan benzeri balık türü keşfetti. 'Deredokuz gözlüsü' adı verilen tür, Su Ürünleri Fakültesi bünyesindeki Balık Müzesi´nde sergileniyor.
Yük gemisi fırtına nedeniyle karaya oturdu
Kuvvetli rüzgar ve fırtına Ege Bölgesi ve İzmir’de hayatı olumsuz yönde etkilerken, Aliağa ilçesinde bir yük gemisi fırtınanın etkisiyle sürüklenerek karaya oturdu.
Yat limanında korkutan restoran yangını
Antalya yat limanında bulunan bir restoranda çıkan küçük çaplı yangın paniğe neden oldu
Beykoz-İstinye hattına 2 arabalı vapur daha ekleniyor
İBB, Boğaz köprülerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hizmete açılan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı için 2 gemi kiralıyor.
Akdeniz ve Ege'ye özgü balık türleri Karadeniz'de
Karadeniz'de araştırma yapan bilim insanları Akdeniz ve Ege'ye özgü bazı balık ve yengeçlerin Karadeniz'e gelerek burada üremeye ve stok yapmaya başladığını tespit etti.
Karadeniz’de Gemi İmalatı Dünya Standartlarına Kavuştu
Trabzon'un Sürmene ilçesindeki Yeniçam Tersanesinin faaliyete girmesiyle Karadeniz'deki gemi imalatı dünya standartlarına kavuştu
Balıkçılar Bakanlık istiyor
Yanlış avlanma, kirlilik ve denetimsizlik sonucu kaybolan balık, ekmeğini denizden çıkaranlara zor günler yaşatıyor.
Deniz Dibi Temizliğinde Çıkan Küvet Görenleri Şok Etti
Muğla’nın Bodrum İlçesinde bulunan dünyaca ünlü koyda yapılan deniz dibi temizliğinde kıyıya çıkarılan küvet ve yaklaşık 1 ton çöp görenleri şaşkına çevirdi.
Bakanlar Fakıbaba ve Bak ağ attı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba ile Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de balık avlamak için tekneyle açıldı.