Anasayfa » YEREL HABERLER
Dünyanın En Pahalı Yelkenlisi Marmaris'te
Rus milyarder Andrey Igorevich Melnichenko'nun dünyanın en pahalısı olma özelliğine sahip 'Sailing Yacht A' isimli yelkenli yatı, Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne geldi.
Denizi olmayan Sivas’ta Yat Görenler Şaşkınlığa Uğradı
Denizden kilometrelerce uzaklıktaki Sivas’ta karadan giden 25 metre uzunluğundaki yatı polis çevirdi.
“Turizmin Gelişmesi İçin Kruvaziyer Liman Şart”
Ordu Tanıtım Kulübü (ORTAK) Derneği Başkanı Arzu Tosunoğlu, Ordu’nun son yıllarda turizmde gelişme gösterdiğini ancak bunun yeterli olmadığını belirterek, turizme katkı sağlayan havalimanı gibi şimdi de Kruvaziyer Liman Projesinin gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Antalya'da 40 Engelli Denizaltı İle Dalış Yaptı
Türkiye Beyazay Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle engelli bireylerin de hayata katılımını sağlamak amaçlandı.
Balık Adası Çuvalladı mı?
Karamürsel'de nostaljik dokusu ile ilçeye bambaşka bir hava veren balık adası geçtiğimiz yıl büyük sıkıntılar ile yıkılmış ve ilçe halkına ve balıkçılara yapılacak olan balık adası projesi yarışma düzenlenilerek yapılmıştı.
İzmit Körfezine 6 Bin Balık Bırakılacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Su Ürünleri Merkezi Araştırma Enstitüsü ile yaptığı protokol kapsamında merkezde yetiştirilen 6 bin levrek ve kalkanı Körfez’e bırakacak.
Giresun'da '3 Balık' Efsanesi
Mahallede yaşayanlar ‘Balıklı göze’ olarak adlandırılan çeşmede bazen 2, bazen 3 balık göründüğünü söylüyorlar. Ancak sayı hiçbir zaman 1’e inmiyor ve 4’e çıkmıyor.
Marmaris'te Yat Yangınında Başçavuşun Dikkati Faciayı Önledi
Marmaris İlçesi'ndeki yat limanında demirli lüks yatın makine dairesinde dumanların yükseldiğini gören sivil denizci başçavuşun dikkati ile yangın büyümeden önlendi. Başçavuşun haber vermesiyle yat yangın itfaiye ekipleri ve sahil güvenlik ekipleri tarafından söndürüldü.
Alanya Limanı'na Aynı Anda 2 Lüks Gemi Yanaştı
Antalya’nın Alanya ilçesi limanına, sabah saatlerinde Bahama ve Malta bandıralı 2 kruvaziyer gemisi aynı anda demirledi. İlçeye iki gemiyle toplam bin 854 turist geldi.
Astra Zeneca Yelken Takımı, Sonbahar Göcek Yarış Haftası'nı 3 Ödülle Tamamladı
Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl 15’incisi düzenlenen ve üç gün süren Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nı Astra Zeneca Türkiye Yelken Takımı yarış haftasını 3 ödülle tamamladı.