Anasayfa » YEREL HABERLER
Deniz Üstünde Türk Bayrağı Açıldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalya'nın Kemer ilçesinde flyboard sporcuları denizde Türk Bayrağı açtı.
Antalya'da Çevre Festivali Başlıyor
Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl birincisini gerçekleştireceği 'Çevre Festivali' cuma günü Kaleiçi Yat Limanı'nda Başkan Ümit Uysal'ın da katılacağı deniz dibi temizliğiyle başlıyor.
GESTAŞ'ın tepki çeken büfe ihalesi
GESTAŞ, bünyesinde bulunan 17 feribotta bulunan büfeler ile Bozcaada ve Geyikli iskelesinde bulunan büfeleri 3 yıllığına kiraya verecek.
İğneada’ya Deniz ve Liman Şube Müdürlüğü
Kırklareli iline bağlı Demirköy ilçesinde İğneada Deniz ve Liman Şube Müdürlüğü kuruldu.
Fethiye’de Dalış Teknesi Battı
Fethiye Körfezi Dökükbaşı Burnu Af Kulesi mevkiinde bir dalış teknesi battı. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarma faaliyetine başlandı.
Çiçeklere Bürünen Akdamar Adası'na Ziyaretçi Akını
Van'da yerli ile yabancı turistlerin ilk uğrak yerlerinden Akdamar Adası, havaların ısınması ve badem ağaçlarının çiçek açmasıyla farklı bir güzelliğe büründü.
'Bodrum Laciverti' Dalış Takımına Emanet
Bodrum'da 4 yıldır "denize en çok mavi yakışır" sloganıyla devam eden ve 14 belediye dalgıcının katıldığı deniz dibi temizliği çalışmalarında bugüne kadar 15 ton atık malzeme çıkarıldı .
Tunca Nehri'nin Debisi Yükseliyor
Bulgaristan ve Edirne'de devam eden sağanaklar nedeniyle debisi yeniden yükselen Tunca Nehri'nin, Sarayiçi'nde bazı noktalarda çevreye yayılması sürüyor.
Kaputaş Plajı’na kepçe girdi
Sosyal medyada yayılan "plaja beton dökülüyor" iddiaları sonrasında vatandaşlardan büyük tepki gelirken, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den "Bir iş makinesi girdi, tankı yerleştirdi ve hiç beton dökmüyoruz" açıklaması geldi.
Rize’de, yeni balık türü keşfedildi
RizeRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi araştırma ekibi, dünya bilim literatüründe bulunmayan solucan benzeri balık türü keşfetti. 'Deredokuz gözlüsü' adı verilen tür, Su Ürünleri Fakültesi bünyesindeki Balık Müzesi´nde sergileniyor.