rehber

 
 

 

YENİ NESİL  HECS DALIŞ ELBİSELERİ

 
 
 Patentli Yeni Nesil HECS Aquatic Dalış Elbiseleri artık Türkiye’de de kullanılabilmekte…
HECS Dalış Elbiseleri insan kas hareketi, kalp atımı ve beyin aktiviteleri ile oluşan küçük elektrik akımının ?’ini bloke ederek deniz altında deniz canlıları ile çok daha yakın seviyede çalışılmasına olanak sağlamaktadır.Su altındaki canlıların hemen hepsi bu elektrik akımının yoğunluğuna göre kaçmayı veya saklanmayı becerebilmektedirler.
Patentli olan bu dalış elbiseleri Yeni Zelanda, Avustralya, Amerika, Kanada, Meksika başta olmak üzere Endonezya, Filipinler ve Arap ülkelerinde kullanılmaktadır.
HECS Dalış Elbiseleri ünlü bilim insanı Michael Faraday tarafından bulunan Faraday Kafesi gibi çalışmaktadır.Görünmezlik pelerini gibi çalışan bu dalış elbiseleri ile deniz altındaki canlılara çok daha güvenle yaklaşıp çalışılmaktadır.Deniz canlıları doğal ortamlarında incelenebilmektedir.Deniz hayatını fotoğraflama açısından da fayda sağlamaktadır.Tabii ki aşırıya kaçmadan avcılık becerilerinin geliştirilmesine de olanak sağlar.

 

  

HECS Dalış elbiselerinin gelecek planı nedir?
HECS Dalış elbiselerinin sunduğu teknolojik olanak birçok profesyonelin ilgisini çekmiştir.Popüler belgesel kanalı Discovery Channel’a köpekbalığı haftası belgesellerini çeken Gurney Production yeni seri belgesellerinin çekiminde kullanmaktadır.İngiltere Alaska TV kanalında yayınlan“Fishing Impossible”belgeselinde görev alan dalgıçlar da HECS Dalış elbiselerini tercih etmişlerdir.Yine Discover Channel için Terra Avustralia’nın çekmekte olduğu köpekbalığı belgesellerinde de kullanılmaktadır görevli dalgıçlar tarafından.Bu belgesellerin çekim aşamaları bitmek üzeredir ki hemen yayına gireceklerdir.
Biraz ürünün keşfine bakacak olursak…
HECS teknolojisi doğa ve doğal yaşam tutkusu sonucu ortaya çıkmıştır.Mike Slinkard 40 yılı aşkın bir zamandır avcı ve doğa meraklısı biri olarak hayvan davranışlarını gözlemlemektedir.Aynı zamanda HECS LLC firmasının yönetim kurulu başkanı olan Slinkard hayvanlara doğal ortamlarında yaklaştığı çalışmalarında kamufle olunabilse, hareketsiz kalınabilse hatta rüzgar kişinin kokusunu ters yöne iletse bile hayvanların tedirgin olduğunu gözlemlemiştir.
Birçok bilimsel makale hayvanların çevrelerindeki elektrik enerjisini algıladıkları ve yönlerini dünyanın elektromanyetik alanını kullanarak buldukları konusunda tezlerini ortaya koymaktadır.Mike Slinkard ve ekibi bu teoriden yola çıkarak hayvanların insanların kas hareketleri, kalp atımı, beyin aktiviteleri sonucunda ortaya çıkan elektrik enerjisini de hissedebildiklerini varsayarak bu enerjiyi absorbe edecek bir Faraday kafesi giyerek hayvanlara daha yakın olabileceklerini düşünmüşlerdir.

 

  

 Ekibin bu düşüncesi doğru çıkar ve kısa zamanda da büyük ilgi görür.İlk önceleri kara avı kıyafetlerinde uygulanılabilen bu teknoloji, yapılan Ar&Ge çalışmaları sonucunda dalış elbiselerine de uygulanabilir duruma gelir ve doğal olarak birçok dalgıcın da ilgisini çeker.Karbon lifleri ile örülmüş patentli bir kumaştır.
Michael Faraday tarafından yıllar önce keşfedilen Faraday Kafesi yenilikçi bir bakış açısıyla yeni bir teknoloji olarak hayatımıza girmektedir.Bilimsel isimleriyle yaklaşınca çoğumuzun anlamakta belki zorlandığı Faraday Kafesi aslında mutfaklarımızda neredeyse hergün kullandığımız mikro dalga fırınlarımızın kapağında yer alan siyah örgüdür.Bu örgü sayesinde mikrodalga fırınımız sadece içindeki yemeği pişirmektedir.
HECS Dalış elbiseleri Atina’da her yıl düzenlenmekte olan dünyaca ünlü zıpkın ve serbest  dalış organizasyonu Deepex Fuarında 2016 yılının En Yenilikçi Ürünü Ödülünü almıştır.
Peki Dalgıçların görüşleri nelerdir?
Dünya çapında tanıdığımız birçok dalgıç HECS Dalış elbiselerini kullanarak deniz canlılarına çok daha yakın olabildiklerini, balıkların dalgıçlara çok daha geç tepki verdiklerini, profesyonel belgesel ve fotoğrafçılar da önceden hiç yaşamadıkları deneyimleri yaşayarak, hiç yakalayamadıkları kareleri  çekebildiklerinin altını çizerek vurgulamaktadırlar.
Ayrıca her geçen gün daha popüler olmaya başlayan zıpkın ile balık avı için de HECS Dalış elbiseleri bir fırsat yaratmakta. Piyasadaki rakiplerine göre çok yeni olan bu ürünleri kullanan dalgıçlar 3 farklı zıpkınla balık avı rekorunu ellerine almışlar bile.
 
Yurdumuza geçen yılın sonlarına doğru giren HECS Aquatic Dalış Elbiseleri  Lahur Marine Deniz ve Yat Malzemeleri Ltd. Şirketi’nden temin edilebilmektedir. Firmayı ve ürünleri  http://www.denizdukkani.com  internet sitesinden de inceleyebilir veya temin edebilirsiniz.ahmet@denizdukkani.com e-mail adresi ile Sayın Ahmet Lahur’dan bilgi de alabilirsiniz.
Facebook @hecsdalis
Instagram@hecsdalis sayfalarını da takip edebilirsiniz yenilikler açısından…
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık