DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI'NA ÖZEL DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Beşiktaş’ta gerçekleşecek kutlama programı çerçevesinde bu sene de Boğaz’ın derin sularına dalarak deniz dibi temizliği yapıyor.

29 Haziran 2018 Cuma 13:16 < EĞİTİM / ODALAR / DERNEKLER
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 92. yıldönümü sebebiyle kıyı bölgeleri görkemli kutlamalara sahne oluyor. DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Beşiktaş’ta gerçekleşecek kutlama programı çerçevesinde bu sene de Boğaz’ın derin sularına dalarak deniz dibi temizliği yapıyor.

TURMEPA geçtiğimiz yıl denizden yüze yakın cam ve plastik şişe, çakmak, çok sayıda jilet, şarap kadehi, cep telefonları, küpe, kapı kolu, ip, tırnak makası, kredi kartı, ilaç filmleri, diş macunu, kumaş ve plastik parçaları çıkarmıştı.

TURMEPA,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın düzenlediği Denizcilik ve Kabotaj Bayramı 92. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl da 1 Temmuz’da on binlerce kişinin her gün önünden geçtiği İstanbul Beşiktaş İskelesi’nde dip temizliği etkinliği düzenliyor. 

Beşiktaş Belediyesi iş birliği ve gönüllü dalgıçların desteği ile gerçekleştirilecek etkinlikte, denizden çıkaracaklarımız yine görenleri şaşırtacak. Çöp diye denize attıklarımız, daha sonra TURMEPA’nın Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi’nde yerlerini alacak ve sergiyi ziyaret eden çocuklarla denizlerin önemini anlatan bir eğitim eşliğinde paylaşılacak.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791